E premte, 18 Shtator, 2020

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Duhet të lexoni

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm...

Shote Galica me tre varre, nuk dihet ende vendimi i Bashkisë

Gjatë emisionit "Autokton" u shfaq sot në një dokumentar historik, çështja e rikthimit të eshtrave të Shote Galicës nga...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve të tij. I tillë është dhe ai i zv.ministrit të mbrojtjes, z.Petro Koci, i cili e cilëson professor Brokajn si mentor të së majtës shqiptare.
POSTIMI I PLOTË:
I dashur Sabit, do na mungosh, do me mungosh shume!
Ne syte e mi do mbetesh ai burri i mencur me urtesi te pashoqe, i shtruar ne bisedat e vlera,
i qarte si drite dielli, i vendosur ne mbrojtje te vlerave kombetare, i papertuar ne kujdesin aq te perkryer ndaj shendetit te te tjereve, mentor i se majtes shqiptare, i paperkulshem ndaj kercenimeve apo cenimeve politike, luftetar i denje ne lartesimin e luftes partizane dhe te UCK se, shok i pazevendesueshem ne betejat tona politike, i papajtueshem me te keqen, intelektual i vertete e i admiruar nga te gjithe, minister i perkushtuar ndaj shtetndertimit, mjek qe sheroje jo vetem zemren por edhe shpirtin e njeriut.
Mosbesia e pulsit tend kardiak nuk e prek dot kurre besen tende ndaj kombit, ndaj te majtes, ndaj Laberise, ndaj Kosoves!
Nuk do i themi asnjehere lamtumire figures dhe personalitetit tend shembullor!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm