E diel, 25 Tetor, 2020

Klevi Pojana: Më 25 prill të ngrejmë një sistem të ri të mbështetur mbi vlera dhe në qendër të së cilit të jetë qytetari i zakonshëm shqiptar

Duhet të lexoni

Belinda Balluku si një mundësi ndryshe për Kombinatin dhe njësinë 6

Nga Marjon Gorica Zonja të prirura drejt karrierës të cilat ndër vite janë ngritur në detyrë si shkak i punës...

Propagandoni për mos përdorimin e maskave, e këtej dizinfektoni vilat luksoze. Çfarë faji ju ka populli?

Nga Marjon Gorica Pikërisht sot, në kulmin e një pandemie globale ku të gjithë së bashku duhet të bëhmi një...

Covid 19 prek deputeten Gjylameti: Falenderoj gatishmërinë e stafit mjekësor!

Në vendin tonë numri i të infektuarve me Covid 19 vazhdon të mbaj shifra rekord, duke mos kursyer asnjë...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Me anë të një shkrimi në ‘Facebook’, i shoqëruar dhe me një video në lidhje me aktivitetin e tij politik në njësinë 8,  nënkryetari i LRI-së Klevi Pojana është shprehur se data 25 prill do jetë dita e ngritjes së një sistemi të ri, i mbështetur mbi vlera, ku në fokus do jetë  qytetari.

POSTIMI I PLOTË

https://www.facebook.com/watch/?v=327053821960355&extid=liCatOfJivT27FEN

LSI pranë qytetarëve për të dëgjuar shqetësimet dhe problemet e tyre, në takimin e zhvilluar në Njësinë 8, në zonën e njohur si ‘informale’.
Kjo zonë e mori zhvillimin pas viteve 90’ kryesisht nga familje të ardhura në Tiranë për të ndërtuar një jetë më të mirë.
Ndër vite banorët e shkëlqyer të kësaj pjese të Tiranës, janë trajtuar me harresë dhe përçmim.
Në 12 vite si kryetar bashkie dhe 7 si kryeministër këmba e Edi Ramës kurrë nuk ka shkelur në këto lagje për të parë nga afër realitetin ku jetojnë me mijëra familje, përveçse fushatave zgjedhore.
Në 2013 Edi Rama tha se vetëm për dy gjëra ai dhe vetëm ai do të ishte përgjegjës pas ardhjes në pushtet; legalizimet falas dhe furnizimin me ujë të pijshëm 24 orë.
Për të dyja MASHTROI!
Në Njësinë 8 por dhe në të gjithë Tiranën legalizimet u bënë si qoka partie, me mijëra familje u nxorrën në rrugë duke i prishur banesat e ndërtuara me mundin e 30 viteve dhe uji (jo ai i pijshëm sepse kjo as mund të mendohet) mungon edhe në qendër të qytetit për orë e orë të tëra çdo ditë.
Në tërë këto vite Edi Rama dhe ‘Rilindja’ kanë ngritur një shtet të korruptuar, arrogant dhe përbuzës për qytetarët e zakonshëm të këtij vendi.
Në datën #25Prill të gjithë së bashku jo thjesht dhe vetëm për ndryshimin e këtij regjimi por për të ngritur një sistem të ri, mbështetur mbi vlera dhe në qendër të së cilit është qytetari i zakonshëm shqiptar.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Belinda Balluku si një mundësi ndryshe për Kombinatin dhe njësinë 6

Nga Marjon Gorica Zonja të prirura drejt karrierës të cilat ndër vite janë ngritur në detyrë si shkak i punës...

Propagandoni për mos përdorimin e maskave, e këtej dizinfektoni vilat luksoze. Çfarë faji ju ka populli?

Nga Marjon Gorica Pikërisht sot, në kulmin e një pandemie globale ku të gjithë së bashku duhet të bëhmi një zë, për të luftuar me...

Covid 19 prek deputeten Gjylameti: Falenderoj gatishmërinë e stafit mjekësor!

Në vendin tonë numri i të infektuarve me Covid 19 vazhdon të mbaj shifra rekord, duke mos kursyer asnjë grup moshë. Një nga personat që...

Shfaqet Fatos Nano, ja politikani që i rri përkrahë: Miqtë e vjetër nuk të lodhin kurrë.

Ndonëse lideri historik i së majtës shqiptare Fatos Nano është larguar nga jeta publike, shpesh herë shumë njerëz janë të interesuar në lidhje me...

Super komedia me super aktorët, shfaqja që nuk duhet humbur!

Nga Marjon Gorica E çfarë më mirë se pak humor në këto kohë të vështira që po jetojmë do të na bënte mirë? Ndonëse situata e...

Më shumë artikuj të ngjajshëm