E martë, 26 Tetor, 2021

Rijetëzimi i Gjirokastrës, Mirela Kumbaro: Pas debateve e sulmeve, puna flet vetë

Duhet të lexoni

Të zgjedhësh në ministritë e kapura: Rasti i Ministrisë së Arsimit

Javë më parë u bë bujë e madhe kur ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Arbërie Nagavci zgjodhi...

Edhe UNMIK-u dhe Rezoluta 1244 kundër “Zajednicës” (DOKUMENT)

Që në vitin 2003, prej kur disa struktura politike të serbëve të Kosovës, në koordinim me Beogradin, shpallën për...

Angazhimi i qeverisë Kurti jep rezultatet: ‘Europa Nostra’ shqyrton vendimin e saj për Manastirin e Deçanit

Menjëherë pas ardhjes së qeverisë Kurti II, Organizata “Europa Nostra” kishte vendosur Manastirin e Deccanit në listën e monumenteve...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Me anë të një postimi në Facebook, ish ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, njëherësh deputete e qarkut të Gjirokastrës, ka vënë në dukje ndryshimi që ka pësuar zona muzeale e këtij qyteti. Duke pësuar një restaurim në detaje e pa u tjetërsuar. Një pamje mahnitëse ajo që na ofrohet në qytetin e gurtë.

POSTIMI I PLOTË:

uke perjetuar keto dite, e keto jave, e keto muaj, gjithe jeten kulturore, sociale, turistike dhe sidomos ekonomike qe

Bashkia Gjirokaster

ka ditur t’i jape Qytetit te Gurte, ndonese me shume kufizime prej pandemise, m’u kujtuan debatet, por sidomos sulmet, – po qe le t’ia faturojme padijes – mbi “rijetezimin” e trashegimise kulturore ne pergjithesi dhe te Pazarit te Gjirokastres ne veçanti…

Sot, ky “sherr” eshte kapercyer sepse puna flet vete e s’ka nevoje per avokat.

Sot, jane gjirokastritet, qe nga kryetari i bashkise

Flamur Golemi

e deri te artizanet, guregdhendesit, punonjesit e sherbimit, te zotet e shtepive te kthyera ne bujtina, bizneset, te rinjte e amvisat, dhe shoqatat e Gjirokastres, qe e kane kthyer kete investim ne nje vlere ekonomike dhe motor zhvillimi bereqeti i te cilit shijohet tashme.

dhe ky eshte vetem fillimi!

Shyqyr qe eshte ky facebook-u qe hera heres te risjell ca foto qe te kujtojne si ishte…jo per gje, por nuk duhet harruar qe puna, vetem puna, te nxjerr ne drite, e koha ta vlereson.

https://www.facebook.com/Mirela.Kumbaro.Furxhi/posts/3458371100898388

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Të zgjedhësh në ministritë e kapura: Rasti i Ministrisë së Arsimit

Javë më parë u bë bujë e madhe kur ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Arbërie Nagavci zgjodhi...

Edhe UNMIK-u dhe Rezoluta 1244 kundër “Zajednicës” (DOKUMENT)

Që në vitin 2003, prej kur disa struktura politike të serbëve të Kosovës, në koordinim me Beogradin, shpallën për herë të parë "Zajednicën" (asociacionin...

Angazhimi i qeverisë Kurti jep rezultatet: ‘Europa Nostra’ shqyrton vendimin e saj për Manastirin e Deçanit

Menjëherë pas ardhjes së qeverisë Kurti II, Organizata “Europa Nostra” kishte vendosur Manastirin e Deccanit në listën e monumenteve të rrezikuara. Kjo kishte ardhur...

Komike, Berisha merret me shfaqet teatrale/ Rudina Dembacaj: Keqpërdorimi i një komedie, njerëzit nuk jetojnë vetëm për politikë…

Ish kryeministri Sali Berisha, si gjithnjë ka reaguar referuar ‘denoncimit qytetar’, por siç duket këtë herë i ka tejkaluar limitet duke u marrë dhe...

Studiuesi Gazmend Kapllani nga SHBA: Padia e Berishës për Blinken, një komedi ballkanike

Studiuesi i njohur Gazmend Kapllani dhe drejtor i katedrës sëAlbanologjisë “Hidai Bregu” në Universitetin “De Paul” nëÇikago të SHBA deklaron se shpallja non grata...

Më shumë artikuj të ngjajshëm