E enjte, 26 Nëntor, 2020

I njihni këta të tre? Janë personat që kujdesen çdo ditë për rrugët, çerdhet, kopshtet, shkollat, ndriçimin e gjelbërimin në qytet.

Duhet të lexoni

Nismat e ligjvënësit në lidhje me kompetencat e Presidentit nuk “vrasin” Metën po Presidencën.

Nga Fejzo Subashi Opinioni publik tashmë është njohur dhe bërë më dije, nëlidhje me nismën e një grupi deputetësh, për...

Turqia si shpresë/ Mes përkthyesve dhe një ekipi të huaj në punë 24 orë!

Nga Marjon Gorica Pa diskutim që si një gazetar do të më duhet të bëj punën time e cilësuar në...

Duhen strategji të reja për ta luftuar Covidin, jo mbyllje totale

Kryeredaktori i “Epokës së re” Mal Qorraj ka reaguar ndaj paralajmërimit të kryeministrit Avdullah Hoti për mbyllje totale të...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nga Marjon Gorica

Shumë kush sheh cdo ditë në rrugët e Tiranës përsona të ndryshëm të cilët punojnë në gjithcka që lidhet me infrastrukturën në qytet. Nëpër jelekët e punëtorëve të qytetit sheh të stampuara logot ‘DPN1,DPN2 apo DPN3’, pra janë punonjës të tre drejtorive të ndryshme, ku gjithësecila ka një punë të përcaktuar.

Këta tre në foto janë ata të cilët qëndrojnë cdo ditë pas atyre punonjësve duart artë të cilët janë 24 orë në 24 kudo në qytet, në ditë me shi apo me diell. Në të mira apo të këqija, kudo janë ata.
Dikush meret me pastrimin, lulishtet,dhe gjithcka që lidhet me gjelbërimin. Është pikërisht Drejtoria e Përgjithshme e Pastrimit dhe Gjelbërimit, e quajtur më parë DPN1.
Të tjerë meren me infrastrukturën rrugore, me trotuaret, me semaforët e ndricmin, meren me ujërat, e cdo nevojë tjetër e lidhur me këtë infrastrukturë. Pra kjo është një pjesë e punës së DPN2, Mirëmbajtja e Rrugëve, Sinjalistës dhe Ndriçimit Publik, e cila drejtohet nga Herion Rrapaj.

Ndërkohë ne shohim cdo ditë shkollat, kopështet, cerdhet e godinat publike të cilat mirëmbahen në mënyrë të vazhdueshme, gjë të cilën e kryen DPN3, detyrë parësore kjo e tyre. Drejtori e cila tashmë ka në krye Erindi Bejkon.

Këta janë pikërisht personat të cilët janë pas një pune të mirë menaxheriale të gjithckaje ndodh në qytet, ashtu sic jane shfaqur dhe të tre bashkë në këtë foto të publikuar në rrjetet sociale nga Erind Bejko.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Nismat e ligjvënësit në lidhje me kompetencat e Presidentit nuk “vrasin” Metën po Presidencën.

Nga Fejzo Subashi Opinioni publik tashmë është njohur dhe bërë më dije, nëlidhje me nismën e një grupi deputetësh, për...

Turqia si shpresë/ Mes përkthyesve dhe një ekipi të huaj në punë 24 orë!

Nga Marjon Gorica Pa diskutim që si një gazetar do të më duhet të bëj punën time e cilësuar në detaje, e jo të shprehem...

Duhen strategji të reja për ta luftuar Covidin, jo mbyllje totale

Kryeredaktori i “Epokës së re” Mal Qorraj ka reaguar ndaj paralajmërimit të kryeministrit Avdullah Hoti për mbyllje totale të vendit për ta luftuar virusin...

Dita ndërkombëtare e fëmijëve jetim. Bushati: Prioritet i Qeverisë shqiptare

Ne kuader te dites nderkombetare te femijeve jetim, kryetari i PS Tiranes, Ervin Bushati, zhvilloi nje vizite ne qendren komunitare “Gonxhe Bojaxhi”. Nen nje atmosfere...

Koço Devole… Të tillë autorë të humorit, gjithnjë janë të rrallë.

Mësova me dhimbje lajmin e vdekjes së aktorit e autorit të humorit shqiptar, Koço Devoles, i cili prej disa ditësh ishte i shtruar në...

Më shumë artikuj të ngjajshëm