E shtunë, 6 Mars, 2021

I njihni këta të tre? Janë personat që kujdesen çdo ditë për rrugët, çerdhet, kopshtet, shkollat, ndriçimin e gjelbërimin në qytet.

Duhet të lexoni

Plot sharm dhe elegancë, Rudina Dembacaj shfaqet në super formë

Nga Marjon Gorica Aktorja Rudina Dembacaj është shfaqur ditën e sotme në rrjetet sociale në një mënyrë tepër të veçantë. Në...

Lamtumirë mjeshtër! Nuk besoj se si Agim Krajka kishte një të dytë në muzikën shqiptare.

NGA ROLAND QAFOKU Jo vetëm se kompozoi “Këngët e Rinisë”. Jo vetëm pse kompozoi “Kafe Flora burra plot”. Jo pse...

‘Tirana Youth Voice’/ Nënkryetarja Ruseti: Sukseset dhe përpjekjet e të rinjve

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Më kujtohet dita ime e parë si studente e porsa ardhur në kryeqytetin e...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nga Marjon Gorica

Shumë kush sheh cdo ditë në rrugët e Tiranës përsona të ndryshëm të cilët punojnë në gjithcka që lidhet me infrastrukturën në qytet. Nëpër jelekët e punëtorëve të qytetit sheh të stampuara logot ‘DPN1,DPN2 apo DPN3’, pra janë punonjës të tre drejtorive të ndryshme, ku gjithësecila ka një punë të përcaktuar.

Këta tre në foto janë ata të cilët qëndrojnë cdo ditë pas atyre punonjësve duart artë të cilët janë 24 orë në 24 kudo në qytet, në ditë me shi apo me diell. Në të mira apo të këqija, kudo janë ata.
Dikush meret me pastrimin, lulishtet,dhe gjithcka që lidhet me gjelbërimin. Është pikërisht Drejtoria e Përgjithshme e Pastrimit dhe Gjelbërimit, e quajtur më parë DPN1.
Të tjerë meren me infrastrukturën rrugore, me trotuaret, me semaforët e ndricmin, meren me ujërat, e cdo nevojë tjetër e lidhur me këtë infrastrukturë. Pra kjo është një pjesë e punës së DPN2, Mirëmbajtja e Rrugëve, Sinjalistës dhe Ndriçimit Publik, e cila drejtohet nga Herion Rrapaj.

Ndërkohë ne shohim cdo ditë shkollat, kopështet, cerdhet e godinat publike të cilat mirëmbahen në mënyrë të vazhdueshme, gjë të cilën e kryen DPN3, detyrë parësore kjo e tyre. Drejtori e cila tashmë ka në krye Erindi Bejkon.

Këta janë pikërisht personat të cilët janë pas një pune të mirë menaxheriale të gjithckaje ndodh në qytet, ashtu sic jane shfaqur dhe të tre bashkë në këtë foto të publikuar në rrjetet sociale nga Erind Bejko.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Plot sharm dhe elegancë, Rudina Dembacaj shfaqet në super formë

Nga Marjon Gorica Aktorja Rudina Dembacaj është shfaqur ditën e sotme në rrjetet sociale në një mënyrë tepër të veçantë. Në...

Lamtumirë mjeshtër! Nuk besoj se si Agim Krajka kishte një të dytë në muzikën shqiptare.

NGA ROLAND QAFOKU Jo vetëm se kompozoi “Këngët e Rinisë”. Jo vetëm pse kompozoi “Kafe Flora burra plot”. Jo pse kompozoi këngën e gjyshes. Jo...

‘Tirana Youth Voice’/ Nënkryetarja Ruseti: Sukseset dhe përpjekjet e të rinjve

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Më kujtohet dita ime e parë si studente e porsa ardhur në kryeqytetin e zhurmshëm e të madh për...

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”. Pyetjes...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Më shumë artikuj të ngjajshëm