E hënë, 18 Janar, 2021

Drejt Tomorrit me rrugë të asfaltuar, Gorica: Zotkaj po bën një nga investimet më të veçanta në Shqipëri

Duhet të lexoni

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë...

SHKËMBIMI I TERITOREVE DHE LUGINA E PRESHEVËS

Almin Shaqiri, Msc Integrime Evropiane, ligjerues në kolegjin Universum Prishtinë Abstrakt Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ështëpërjashtuar...

Urimi i Konsullit të Izraelit: Po mbyllim një vit sfidues, 2021 qoftë viti i mirësive!

Konsulli i Nderit i Izraelit Rodolf Xhillari, me anë të një postimi në faqen zyrtare të Facebook ka uruar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Gazetari Marjon Gorica ka përshëndetur ditën e djeshme nisjen e procesit të punimeve nga ana e Bashkisë së Poliçanit për shtrimin e rrugës drejt Malit të Tomorrit.

Një investim tepër i veçantë ky i cili është pritur me dekada, por që i erdhi dita të realizohet.

POSTIMI I PLOTË:

Kushdo e njeh Adriatikun, kryetarin e një prej bashkive të qarkut të Beratit, pikërisht drejtuesi i Bashkisë Poliçan.

Për të jo vetëm si një mik, por edhe si një patriot gëzoj respekt të veçantë. Atë nuk ka nevoj ta lavdëroj kush, por e lavdëron puna që bën për komunitetin në tërësi. Kushdo troket në derën e Adriatikut është i mirëpritur, e gjithnjë i gatshëm për të zgjidhur çdo situatë a problematik që mund të ketë.

Vendimi dhe nisja e punës për shtrimin me asfalt të rrugës për në malin e Tomorrit, është një nga projektet më të bukura, të veçanta e më të vlerësuara, për zonën e të gjithë Shqipërinë.
Është emocionuese kur sheh një rrugë të cilën e ke përshkruar për vite me rradhë, natën a ditën, në të ftohtë a në ditët me diell, për në peligrinazhin e bektashinjve.

Investimi i kësaj bashkie do të mbahet mend gjatë. Një punë të cilën shumëkush prej nesh e ëndërronte. Askujt si shkonte në mendje që Tomorri tashmë do të ketë rrugën e tij, të asfaltuar e me infrastrukturë bashkëkohore.
👏🏻👏🏻👏🏻

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

MËRGATË, A I KENI GADIT ZARFAT!?

Shkruan:Refiqe R. Hamiti Shoqja ime Arife Sheholli sot më tha se janë "çart shqiptart në Amerikë"! Aq shumë janë mobilizue djemt...

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë së cilës ndodhet një kanal...

SHKËMBIMI I TERITOREVE DHE LUGINA E PRESHEVËS

Almin Shaqiri, Msc Integrime Evropiane, ligjerues në kolegjin Universum Prishtinë Abstrakt Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ështëpërjashtuar as korigjimi i kufijve aktual,...

GUXO, OJ SHQIPONJË VJOSA OSMANI!

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Vjosa Osmani sot në Kosovë nuk është guxim ,nuk është diçka që ishte e guxuar apo që tashmë është e guxuar. Vjosa...

Urimi i Konsullit të Izraelit: Po mbyllim një vit sfidues, 2021 qoftë viti i mirësive!

Konsulli i Nderit i Izraelit Rodolf Xhillari, me anë të një postimi në faqen zyrtare të Facebook ka uruar ditën e ndërrimit të viteve....

Më shumë artikuj të ngjajshëm