E martë, 3 Gusht, 2021

Rruga Berat-Përmet, Gorica: Historike, investimet jetike nuk presin në kohë

Duhet të lexoni

Të zgjedhësh në ministritë e kapura: Rasti i Ministrisë së Arsimit

Javë më parë u bë bujë e madhe kur ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Arbërie Nagavci zgjodhi...

Edhe UNMIK-u dhe Rezoluta 1244 kundër “Zajednicës” (DOKUMENT)

Që në vitin 2003, prej kur disa struktura politike të serbëve të Kosovës, në koordinim me Beogradin, shpallën për...

Angazhimi i qeverisë Kurti jep rezultatet: ‘Europa Nostra’ shqyrton vendimin e saj për Manastirin e Deçanit

Menjëherë pas ardhjes së qeverisë Kurti II, Organizata “Europa Nostra” kishte vendosur Manastirin e Deccanit në listën e monumenteve...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Gazetari Marjon Gorica ka komentuar projektin e rrugës Berat-Përmet si një investim jetik i cili nuk pret në kohë, duke qënë kështu një nga investimet tepër të domsdoshme për zonat në të cilat kalon kjo rrugë historike.

POSTIMI I PLOTË:

Sa herë kaloja në rrugën e vjetër të Beratit që lidhet me Përmetin, rruga historike në të cilën prej dekadash bëhej qarkullimi i njerëzve dhe mallrave, aq herë mendoja nëse një ditë do t’i jepej zgjidhje, e a do të kthehej sërish në funksion?!

Ndoshta të pakët mund të jenë ata të cilët e kanë përshkruar këtë rrugë, ku përgjatë së cilës të shoqëron një pamje piktoreske, e rrallë, e cila kalon mes dhjetra fshatrash, e zonash turistike deri në Përmet.

Një rrugë historike e cila realisht do të jetë nga më të bukurat në vend, ku besoj fortë që do t’i jep zhvillim të gjitha zonave në 4 bashkitë tek të cilat kalon, duke krijuar kështu nxitje e zhvillim të ekonomisë dhe turizmit.

Rruga është jetë e shpresë, ky projekt i cili pritet të nis së shpejt pa diskutim që është një tjetër investim dinjitoz në infrastrukturën rrugore.

Kur bisedoja në zyrë me mikun tim Erion N. Koka pak kohë më parë për këtë projekt, më dukej shumë i largët, mbase dhe i pa realizushëm në këto situata, por siç duket gjërat të cilat janë realisht të nevojshme nuk presin në kohë. 😁

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Të zgjedhësh në ministritë e kapura: Rasti i Ministrisë së Arsimit

Javë më parë u bë bujë e madhe kur ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Arbërie Nagavci zgjodhi...

Edhe UNMIK-u dhe Rezoluta 1244 kundër “Zajednicës” (DOKUMENT)

Që në vitin 2003, prej kur disa struktura politike të serbëve të Kosovës, në koordinim me Beogradin, shpallën për herë të parë "Zajednicën" (asociacionin...

Angazhimi i qeverisë Kurti jep rezultatet: ‘Europa Nostra’ shqyrton vendimin e saj për Manastirin e Deçanit

Menjëherë pas ardhjes së qeverisë Kurti II, Organizata “Europa Nostra” kishte vendosur Manastirin e Deccanit në listën e monumenteve të rrezikuara. Kjo kishte ardhur...

Komike, Berisha merret me shfaqet teatrale/ Rudina Dembacaj: Keqpërdorimi i një komedie, njerëzit nuk jetojnë vetëm për politikë…

Ish kryeministri Sali Berisha, si gjithnjë ka reaguar referuar ‘denoncimit qytetar’, por siç duket këtë herë i ka tejkaluar limitet duke u marrë dhe...

Studiuesi Gazmend Kapllani nga SHBA: Padia e Berishës për Blinken, një komedi ballkanike

Studiuesi i njohur Gazmend Kapllani dhe drejtor i katedrës sëAlbanologjisë “Hidai Bregu” në Universitetin “De Paul” nëÇikago të SHBA deklaron se shpallja non grata...

Më shumë artikuj të ngjajshëm