E enjte, 25 Shkurt, 2021

Gazetari Gorica i kundërvihet Petrit Sinës: ‘Mos trego për çfarë ka nevojë Berati, por çfarë bëre ti për të?’

Duhet të lexoni

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Në një postim në Facebook në lidhje me zhvillimet e projektet që po ndodhin në Berat,  ish kreu bashkisë së këtij qyteti, shprehet se ato nuk janë investime të duhura. Duke e analizuar të gjithë situatën zhvilluese në të kundërt.

Referuar këtij qëndrimi, ka reaguar me anë një komenti në postimin e z.Sinaj, gazetari Marjon Gorica, i cili ndër të tjera shkruan: Mos trego për çfarë ka nevojë Berati, por çfarë bëre ti për të?

POSTIMI I PLOTË:

Nuk kam replikuar ndonjëherë në rrjetet sociale me një ish drejtues lokal, por që ky postim më dha shtysë që t’i them e unë disa fjalë z.Sinaj.

E pa diskutim, kjo si shkak i njohjes së mirë të situatës në Berat. Për mua do të ishte më korrekte që dikush i cili ka pasur mundësinë të bënte gjithçka për Beratin, të vepronte në kohën kur e kishte atë mundësi, e jo të dalësh sot e të tregosh çfarë është e mirë apo e keqe për Berati. Të është dhënë mundësia e nuk veprove, tani çfarë do të pasqyrosh?

Mos bëni propagandë me çështje që lidhen drejtpërdrejt me jetesën e qytetarëve.

Me çështje jetike, të cila shihen vetëm kur ka interesa politike.

1-Sa projekte ke propozuar e zhvilluar për shkolla, për ndërtimin nga e para apo rikonstruksionin e tyre, e sa janë realizuar. (JO TË

PROJEKTUARA E FINANCUARA NGA TAP) por nga vetë bashkia?!

2-Sa rrugë keni bërë ju si ish drejtues i Bashkisë Berat, për ta lidhur bashkinë me njësitë e saj administrative? Rrugë të mirëfillta e jo tendera çakulli!

3- A e ‘zbute’ papunësinë në Berat kur kishe në drejtim bashkinë e këtij qyteti?

Në një nga deklarimet e tua elektorale je shprehur se do krijoje

  • Tregje e pikat e grumbullimit të reja në Berat.

Sa për Tomorrin, rruga e bërë në të është një nga investimet më të veçanta në Shqipëri përgjatë këtyre viteve. Duke i dhënë mundësi më tepër zhvillimit të turizmit në Tomorrin e shenjtë, jo vetëm në peligrinazh, por përgjatë gjithë vitit.

Një investim që më parë as që ish menduar të bëhej. E kështu ishte e në një deklaratë tuajën mediatike njëherë, kur flisnit e për rrugën që lidh Sinjën me Ballshin.

Reagova për një arsye të thjeshtë, sepse më është dhimbsur gjithnjë Berati! Qyteti model me histori të veçantë, nuk duhet parë si objekt për komente e fushatë politike, por si një qytet i UNESCO-s në të cilin realisht investohet.

#Mos trego për çfarë ka nevojë Berati, por çfarë bëre ti për të?!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga politika, por dhe nga armata...

“Aplikacioni GjejZá”

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Unë quhem Jonada Shukarasi dhe jam nxënëse e vitit të tretë në gjimnazin “Partizani”. Në kohën time të lirë...

Të jesh mjeke

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ “E kam kuptuar se do të bëhesha mjek që kur isha fëmijë dhe shihja një pemë qershie në oborrin...

Më shumë artikuj të ngjajshëm