E diel, 18 Prill, 2021

Vetëvrasja prej Covid19, fakti ku faji nuk është i spitaleve!

Duhet të lexoni

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik...

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nga Marjon Gorica

Indicia për këtë shkrim ka ardhur pas kontaktit që pata me persona të cilët kanë qënë të fundit me viktimën B.H nga qyteti i Lushnjes.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, ku siç e raportojnë disa media një i ri është hedhur nga kati i dytë i një ndërtese, por që në të vërtet 26 vjecari B.H është vetë hedhur nga kati i shtatë i objektit.

Ky person ka kaluar një gjendje të rëndë infektimin prej Covid19, ku i është dashur të merrte dhe ndihmë më te specializuar mjekësore. Nga data e ngjarjes, viktima kishte vetëm një javë që kishte lënë ambientet spitalore, për tu rikthyer në banesën e tij.
Prej kohësh ne kemi dëgjuar që ngjarjet e ndodhura në spitale, ku disa persona janë bërë viktimë e akteve të tilla, mund të kenë ardhur si shkak i kushteve apo atyre cfarë shohin në spitale, por jo!

Situata nuk lidhet me gjendjen e mjediseve spitalore, këtë e fakton dhe ky rast i fundit, për të cilin do të jap të tjera informacione dhe në vijim.

Referuar kësaj ngjarje, jam duke u përpjekur të kuptoj më tepër në lidhje me atë cfarë ndikon tek këta persona.
Përse të gjithë kryejnë të njëjtin veprim kur marrin një akt të tillë?
A janë halucinacionet ndikues të këtyre akteve makabër?
Shkak i cili më bën të mendoj më tepër është fakti, përse të gjithë viktimat vetëhidhen e nuk kanë një mënyrë tjetër vetëvrasje?

I riu nga Lushnja prej disa ditësh kërkonte ndihmë për tu ndjekur nga një psikolog i cili për fat të keq nuk arriti ta merrte një shërbim të tillë.

Pra prej disa ditësh ai pranonte që nuk ndihej mië!

Kjo ka qënë kërkesa e tij e fundit, e cila për fat të keq askush nga ata të cilët kishte pranë nuk e morën parasysh!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik...

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat e braktisur shtëpitë e dikurshme...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e Partisë Socialiste, ka zgjedhur të...

Agim Bajko në mbështetje të Eljo Hyskos: Ngritje kapacitetesh në industrinë kreative dhe start-up

Pas një periudhe jashtë vëmendjes së jetës publike, ikona e humorit dhe satirës Agim Bajko rishfaqet në mbështetje tëangazhimit qw deputeti Eljo Hysko ka...

Flora Nika, nga biznesi në politikë

Nuk është një emër i panjohur ai i Flora Nikës, juriste në profesion dhe sipërmarrëse e njohur në vend. Prej shumë vitesh vajza nga...

Më shumë artikuj të ngjajshëm