E diel, 18 Prill, 2021

Pasioni për fotografinë

Duhet të lexoni

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik...

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’

Unë e kam pasion të bëj fotografi. Më së shumti më pëlqen të fotografoj peizazhe dhe t’i promovoj ato, por edhe çdo kënd të qytetit tim, Tiranës që më duket që ka ndryshuar për mirë, me shpresën se duke postuar pamje të tilla ngjall optimizëm dhe pozitivitet te bashkëqytetarët. Unë besoj që fotografia është art dhe pavarësisht nivelit të realizimit të këtyre fotove nga ana ime, jam i bindur që në shumicën e rasteve, thelbi i bukur që dua të përcjell me anë të tyre kuptohet edhe nga ndjekësit e mi në rrjetet sociale. Përgjithësisht fotot që realizoj janë spontane, si reagime të momentit ndaj të bukurës me të cilën ballafaqohem. Besoj që ky pasion nuk do të më shuhet ndonjëherë, por vetëm do të më shtohet.

Hobi të tjera:

Unë kam hobi çiklizmin në dy kuptime; edhe si një mënyrë qarkullimi miqësor me mjedisin, edhe si një lloji sporti apo aktiviteti që më ndihmon në mirëqënien time fizike. Edhe këtë hobi unë përpiqem ta promovoj sa më shumë nëpërmjet fotografisë. Një hobi tjetër që kam është vullnetarizmi për probleme të ndryshme të komunitetit, duke qenë aktiv në zgjidhjen e tyre: si mirëmbajtja e mjedisit dhe pjesëmarrja në ture me biçikletë për çështje të ndryshme. Hobi për mua gjithashtu është eksplorimi i atraksioneve turistike të trevës së Tiranës të cilat gjithashtu i ekspozoj me anë të fotografisë.

 

Pjesëmarrje në konkurse:

Me dëshirën për t’i shfaqur fotografitë e mia, unë kam marrë pjesë në konkurse që janë realizuar nga faqe të ndryshme si: VisitTirana, Tirana Photo Festival në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës, Qendrën Rinore të Tiranës, Love Albania, Njih Tokën Tënde etj. Në konkursin #TiranaSpring2020 të organizuar nga Visit Tirana, kam qenë fitues i vendit të parë. Gjithashtu kam qenë në Top 10 e fotove të konkursit #TiranaËinter2020 nga mbi 500 foto konkuruese. Kam qenë pjesëmarrës në ekspozitën e konkursit #GreenTirana nga Tirana Photo Festival, organizuar në ambjentet e Muzeut Historik Kombëtar.

Disa nga fotot:

Adjol  Sini

Gjimnazi: “Sami Frashëri”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik...

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat e braktisur shtëpitë e dikurshme...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e Partisë Socialiste, ka zgjedhur të...

Agim Bajko në mbështetje të Eljo Hyskos: Ngritje kapacitetesh në industrinë kreative dhe start-up

Pas një periudhe jashtë vëmendjes së jetës publike, ikona e humorit dhe satirës Agim Bajko rishfaqet në mbështetje tëangazhimit qw deputeti Eljo Hysko ka...

Flora Nika, nga biznesi në politikë

Nuk është një emër i panjohur ai i Flora Nikës, juriste në profesion dhe sipërmarrëse e njohur në vend. Prej shumë vitesh vajza nga...

Më shumë artikuj të ngjajshëm