E diel, 18 Prill, 2021

A do dëshironit një çantë të pikturuar me dorë? Trippytote është në dispozicionin tuaj!

Duhet të lexoni

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik...

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’

Gjithçka nisi në tetor të vitit 2020 me porosinë tonë të parë.Fillimisht të pikturonim rrobat dhe  çantat tona ishte thjesht një pasion i yni,siç ishin dhe shumë pasione të tjera si gatimi apo editimi.

Megjithatë gjërat ndryshuan në momentin kur një vajzë u interesua për të bërë të  vetën një nga çantat e pikturuara nga ne, gjë që na inspirioi për  të plotësuar dëshirat e më shumë njerëzve për të patur një çantë të tillë të personalizuara.Si rrjedhojë vendosëm të krijonim një llogari në Instagram,ku do të mund të pasqyronim të gjitha punimet tona. Gradualisht filluam të merrnim porositë e para dhe kështu veprimtaria jonë filloi të zgjerohej. Me zgjerimin e saj u shtua dhe nevoja për punë dhe përkushtim ndaj saj, gjë që ne e bëjmë me mjaft kënaqësi.Ajo çka na e lehtëson më shumë punën është se jemi dy vajza në klasën e 11, shoqe shumë të mira që ndajmë të njëjtin pasion dhe që kuptohemi mjaft mirë me njëra tjetrën. Ne mundohemi  t`i kushtojmë kohën dhe seriozitetin që klientët meritojnë. Për sa i përket klientëve,ata janë të shumtë,por kryesisht janë të rinjtë dhe adoleshentët ata që janë më tepër të interesuar. Dëshirat e tyre janë të shumëllojshme duke filluar nga personazhe filmash apo modele të ndryshme me animacione deri tek piktura të njohura dhe sigurisht ne punojmë në bazë të këtyre dëshirave.

Nëse jeni dhe ju të interesuar për veprimtarinë tonë mund të na ndiqni në rrjetet tona sociale.

 

 Brisilda Çekrezi dhe Sibora Sinani

Gjimnazi “Sami Frashëri”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik...

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat e braktisur shtëpitë e dikurshme...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e Partisë Socialiste, ka zgjedhur të...

Agim Bajko në mbështetje të Eljo Hyskos: Ngritje kapacitetesh në industrinë kreative dhe start-up

Pas një periudhe jashtë vëmendjes së jetës publike, ikona e humorit dhe satirës Agim Bajko rishfaqet në mbështetje tëangazhimit qw deputeti Eljo Hysko ka...

Flora Nika, nga biznesi në politikë

Nuk është një emër i panjohur ai i Flora Nikës, juriste në profesion dhe sipërmarrëse e njohur në vend. Prej shumë vitesh vajza nga...

Më shumë artikuj të ngjajshëm