E martë, 26 Tetor, 2021

‘Struktura e mbrojtjes së votës’ nuk është me armë, por me një proces demokratik!

Duhet të lexoni

Të zgjedhësh në ministritë e kapura: Rasti i Ministrisë së Arsimit

Javë më parë u bë bujë e madhe kur ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Arbërie Nagavci zgjodhi...

Edhe UNMIK-u dhe Rezoluta 1244 kundër “Zajednicës” (DOKUMENT)

Që në vitin 2003, prej kur disa struktura politike të serbëve të Kosovës, në koordinim me Beogradin, shpallën për...

Angazhimi i qeverisë Kurti jep rezultatet: ‘Europa Nostra’ shqyrton vendimin e saj për Manastirin e Deçanit

Menjëherë pas ardhjes së qeverisë Kurti II, Organizata “Europa Nostra” kishte vendosur Manastirin e Deccanit në listën e monumenteve...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nga Marjon Gorica

Kudo u dëgjua dhe u pa ngjarja e djeshme në Elbasan, e cila për fat të keq tronditi të gjithë opinionin  publik, teksa një individ i armatosur doli dhe ekzekutoi një tjetër e duke lënë tre të plagosur. Pa diskutim që është një situatë alarmante dhe e pa tolerueshme, një situatë për të cilën ndërkombëtarët duhet të hynë në veprim menjëherë!

Për fat të keq dikush humbi jetën, si shkak i një procesi zgjedhor i cili në vitin 2021 duhet të jetë shembull i demokracisë dhe standarditetit, një proces i cili duhej të regjistrohej në historinë e politikës shqiptare si më i miri, por që individët me prapaskenë politike nuk po e lënë të jetë i tillë. Lufta dhe etja për pushtet i ka tejkaluar kufijtë e normales duke shënuar ngjarje të tilla. Sot, votuesit shqiptar janë të traumatizuar, ashtu sic cdo kush që ka parë ngjarjen. Janë në tension dhe ankth se cdo të ndodh apo cfarë pritet të ketë ditët në vijim, por që uroj dhe shpresoj mos të ketë raste të tilla.  Raste për të cilat ‘Presidenti’ duhet të dilte e të ngrinte zërin, por kësaj rradhe sic duket ishte pa interes për të, pasi ai po shihet qartazi që po qëndron në krahë të opozitës dhe forcës së tij politike për të cilën po lobon masivisht.

Struktura e mbrojtjes së votës nuk është me armë, as me bandit, por struktura e mbrojtjes së votës janë vetë qytetarët! Janë pikërisht ata të cilët kryejnë një proces demokratik dhe Europian për Shqipërinë dhe shqiptarët.
Ndaj forcat politike të distancohen nga cdo akt dhune!
Të distancohen nga ngjarje të tilla kriminale, pasi shqiptarët nuk e meritojnë këtë.
Jeta vazhdon dhe pas datës 25, të gjithë jemi një gjak pavarësisht bindjes dhe orientimit partiak.

Të kryejmë një proces demokratik për të mirën e Shqipërisë dhe shqiptarëve!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Të zgjedhësh në ministritë e kapura: Rasti i Ministrisë së Arsimit

Javë më parë u bë bujë e madhe kur ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Arbërie Nagavci zgjodhi...

Edhe UNMIK-u dhe Rezoluta 1244 kundër “Zajednicës” (DOKUMENT)

Që në vitin 2003, prej kur disa struktura politike të serbëve të Kosovës, në koordinim me Beogradin, shpallën për herë të parë "Zajednicën" (asociacionin...

Angazhimi i qeverisë Kurti jep rezultatet: ‘Europa Nostra’ shqyrton vendimin e saj për Manastirin e Deçanit

Menjëherë pas ardhjes së qeverisë Kurti II, Organizata “Europa Nostra” kishte vendosur Manastirin e Deccanit në listën e monumenteve të rrezikuara. Kjo kishte ardhur...

Komike, Berisha merret me shfaqet teatrale/ Rudina Dembacaj: Keqpërdorimi i një komedie, njerëzit nuk jetojnë vetëm për politikë…

Ish kryeministri Sali Berisha, si gjithnjë ka reaguar referuar ‘denoncimit qytetar’, por siç duket këtë herë i ka tejkaluar limitet duke u marrë dhe...

Studiuesi Gazmend Kapllani nga SHBA: Padia e Berishës për Blinken, një komedi ballkanike

Studiuesi i njohur Gazmend Kapllani dhe drejtor i katedrës sëAlbanologjisë “Hidai Bregu” në Universitetin “De Paul” nëÇikago të SHBA deklaron se shpallja non grata...

Më shumë artikuj të ngjajshëm