E hënë, 21 Qershor, 2021

14 muaj në krye të luftës së pandemisë por ministrja Manastirliu as nuk është prekur nga Covid 19 e as nuk është vaksinuar

Duhet të lexoni

Edhe UNMIK-u dhe Rezoluta 1244 kundër “Zajednicës” (DOKUMENT)

Që në vitin 2003, prej kur disa struktura politike të serbëve të Kosovës, në koordinim me Beogradin, shpallën për...

Angazhimi i qeverisë Kurti jep rezultatet: ‘Europa Nostra’ shqyrton vendimin e saj për Manastirin e Deçanit

Menjëherë pas ardhjes së qeverisë Kurti II, Organizata “Europa Nostra” kishte vendosur Manastirin e Deccanit në listën e monumenteve...

Komike, Berisha merret me shfaqet teatrale/ Rudina Dembacaj: Keqpërdorimi i një komedie, njerëzit nuk jetojnë vetëm për politikë…

Ish kryeministri Sali Berisha, si gjithnjë ka reaguar referuar ‘denoncimit qytetar’, por siç duket këtë herë i ka tejkaluar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu është njeriu që nga 8 marsi i vitit të kaluar jo vetëm ka qenë në krye të menaxhimit të situatës por edhe personi më i ekspozuar nga virusi Covid 19. Për 14 muaj ajo ka qenë jo vetëm në kontakt por në drejtim të çdo aksioni dhe operacioni shëndetësor që kanë ndërmarrë strukturat shëndetësore në vend. E kemi parë në spitale, e kemi parë me mjekë, me infermierë e megjithatë çudia ka qenë se ministrja Manastirliu as nuk është prekur nga virusi e as nuk është vaksinuar në mënyrë që të ishte mbrojtur prej tij. E ftuar në emisionin “Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku në RTSH 24, Manastirliu ka deklaruar se vërtëtë ka qenë shumë e ekspozuar përballë këtij virusi por nuk është prekur prej tij. “Unë nuk jam prekur nga virusi Covid 19 edhe spe kam qenë shumë e ekpozuar. Kam bërë disa herë testin serologjik dhe ka rezultuar që nuk jam prekur. Por mendoj dhe besoj se kjo ka ardhur sepse kam zbatuar me rigorozitet të gjitha masat që nisin nga mbajtja e maskës, distancës dhe higjena personale”, tha ajo. I pyetur nga gazetari Qafoku për vaksinimin edhe në këtë pikë ministrja Manastirliu duket sërish rast i veçantë. “Nuk e kam bërë ende vaksinën sepse nuk jam pjesë e grupmoshave që duhet ta bënin. Sapo të vi fasha e moshës time do ta bëj vaksinën patjetër”, tha ajo. Gjithsesi, duhet thënë se është rast i veçantë që ministrja as nuk është prekur nga virusi e as nuk është vaksinuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Edhe UNMIK-u dhe Rezoluta 1244 kundër “Zajednicës” (DOKUMENT)

Që në vitin 2003, prej kur disa struktura politike të serbëve të Kosovës, në koordinim me Beogradin, shpallën për...

Angazhimi i qeverisë Kurti jep rezultatet: ‘Europa Nostra’ shqyrton vendimin e saj për Manastirin e Deçanit

Menjëherë pas ardhjes së qeverisë Kurti II, Organizata “Europa Nostra” kishte vendosur Manastirin e Deccanit në listën e monumenteve të rrezikuara. Kjo kishte ardhur...

Komike, Berisha merret me shfaqet teatrale/ Rudina Dembacaj: Keqpërdorimi i një komedie, njerëzit nuk jetojnë vetëm për politikë…

Ish kryeministri Sali Berisha, si gjithnjë ka reaguar referuar ‘denoncimit qytetar’, por siç duket këtë herë i ka tejkaluar limitet duke u marrë dhe...

Studiuesi Gazmend Kapllani nga SHBA: Padia e Berishës për Blinken, një komedi ballkanike

Studiuesi i njohur Gazmend Kapllani dhe drejtor i katedrës sëAlbanologjisë “Hidai Bregu” në Universitetin “De Paul” nëÇikago të SHBA deklaron se shpallja non grata...

Bujar Nishani: Nëse doni, betohem edhe në kuran, nuk kam biseduar me Berishën për Bashën

Kërkesa e “Grupit për PD” për largimin e Lulzim Bashës ngadrejtimi Partisë Demokratike është shoqëruar edhe me pyetjen se cili është pozicioni i Sali...

Më shumë artikuj të ngjajshëm