Auto-Tech

Volvo sjell kamionët e parë tërësisht elektrikë në Europë

Volvo Trucks ka filluar të dërgojë kamionët e parë tërësisht elektrikë. Kamionët elektrikë janë pjesë e një serie pilot e zhvilluar në bashkëpunim...

Ndërruesve manual të shpejtësive po u vije fundi

Vetura me ndërrues manual të shpejtësive dal ngadalë po u vije fundi. Kjo për shkakë, se ato tani janë...

Ja kur prezantohet telefoni i palosshëm Samsung

Samsung konfirmon datën e prezantimit të telefonit të palosshëm. Samsung gjatë këtij muaji ka shfaqur smartfonin e palosshëm, i...

Ky ndyshim i Facbook dhe Messenger do t’i gëzoj të gjithë

Ndryshime në rrjetin social, Facebook dhe messenger. Facebook njoftohet se është gati të prezantojë modalitetin e errët për aplikacionin...

‘Ludo’ gëzon kosovarët, ja çfarë vendimi ka marrë!

Është bërë lojë shumë e dashur për kosovarët. Në përditësimin e ri, “Ludo” ka vendosur edhe flamurin e Kosovës.

Ky kod zbulon nëse celulari juaj është origjinal

Teknologjia në ditët e sotme moderne ka evuluar. Në ditët e sotme me rritjen e kompanive teknologjike është e...

Vëmendje: Fshijeni menjëherë këtë aplikacion nga iPhone, ai i lejon të...

Ky aplikacion në iPhone po i lejon të tjerët t’ju përgjojnë. Apple ka pranuar një gabim në aplikacionin “FaceTime”,...

Furnizon makinën elektrike me benzinë, videoja bën xhiron e botës

Një vajzë që qëndron në një pikë karburanti dhe që përpiqet të furnizojë me benzinë makinën e saj elektrike po bën xhiron e botës. Në...

Dronët mund të përdoren për shpëtimin e njerëzve të ngujuar në...

Është mahnitës rezultati i këtij veprimi të eksperimentuar, ku dronët mund të bëhen heronj për jetën e shumë njerëzve. Dronët në të ardhmen do të...

Befasojnë Kinezët, do hedhim në hapësirë një Hënë artificiale

Kina do të nisë një "hënë" të rreme në hapësirë ​​që shpreson të ndriçojë një nga qytetet më të mëdha të vendit. Zyrtarët në Chengdu,...

Përcjellni GazetaOra.com

410,916FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË