E hënë, 1 Mars, 2021

Featured

‘Tirana Youth Voice’/ Nënkryetarja Ruseti: Sukseset dhe përpjekjet e të rinjve

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Më kujtohet dita ime e parë si studente e porsa ardhur në kryeqytetin e zhurmshëm e të madh për sytë e një vajze nga Berati. Tirana impononte pasiguri, e në të njëjtën kohë ishte...

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”. Pyetjes se kush do t’i fitojë zgjedhjet e ardhshme parlamentare, qytetarët në masë të madhe mendojnë...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i Ri në bashkinë Durrës nuk kanë mundur të përdorin aplikacionin “Shtëpia ime” të vënë në...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço sqaroi për opinionin publik problemet dhepërplasjet me lidershipin e LSI-së për të cilin ai shprehet...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga politika, por dhe nga armata e auditorëve dhe stafet akademike. Krizat dhe situatat, jo të mira ekonomike nuk janë të përhershme,...

Të jesh mjeke

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ “E kam kuptuar se do të bëhesha mjek që kur isha fëmijë dhe shihja një pemë qershie në oborrin e shtëpisë. E vetmja dëshirë që kisha ishte ta shëroja, sepse kokrrat e qershisë më...

Punimi artizanal i bizhuterive

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’   Prej 10 vitesh familja ime ka vendosur që jetesën ta ndërtoj sërish në Shqipëri. Gjatë kësaj kohe, paralelisht me angazhimet akademike kërkoja dhe mënyra alternative për të shpenzuar kohën, ku me rastin e pandemisë...

199 apartamente e para/ Kombinati, një nga lagjet e veçanta të Tiranës në rindërtim

Nga Marjon Gorica Tërmeti që tronditi të gjithë vendin, padiskutim që la pas dëme të konsiderueshme, por që sic duket gjithcka po shkon drejt ringritjes. Kemi parë me qindra kantiere ndërtimi, me dhjetra projekte, miliarda fonde investime, gjithcka për të...

30 vite ‘sfidë’ për kanalizimin, kolektorët dhe ndriçimin. Zgjidhet situata në rrugën ‘Dervish Shaqja’, Kombinat

•Marjon Gorica Ashtu si çdo lagje tjetër e Tiranës dhe Kombinati po pëson dita ditës ndryshime pozitive në lidhje me infrastrukturën. Përgjatë 30 viteve banorëve të kësaj zone ju është dashur të përballen me shumë sfida, ku një ndër to...

Përse nuk ngopen derrat?!

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ -Lëre more Puerin në punën e vet, lëre se është derri mbretëror, të vranë po e morën vesh që se thërriste në emër. -E përse do më vrasin, në fund të fundit ai derr është...
- Advertisement -

Latest News

‘Tirana Youth Voice’/ Nënkryetarja Ruseti: Sukseset dhe përpjekjet e të rinjve

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Më kujtohet dita ime e parë si studente e porsa ardhur në kryeqytetin e...
- Advertisement -

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”. Pyetjes...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga politika, por dhe nga armata...