E shtunë, 4 Korrik, 2020

GO+

Nga koha përtej kohës, botohet libri më i ri i Elisabet Mato Skëndo

Elisabeta Mato Skëndo ose sic njihet ndryshe “Zonja Beti", ka  studiuar dhe punuar ne fushën e shpjegimit te endrrave dhe parashikimit për rreth 30 vite. Që në moshë të vogël ajo ka pasur tërheqje të madhe me fenomenet jo...

Mike Tyson rikthehet në ring, publikohet video ku legjenda e boksit stërvitet

Legjenda e boksit, Mike Tyson është gati për tu rikthyer në ring. 53-vjeçari postoi një video ku ai është duke u përgatitur për një rikthim në boks. Tyson, i cili u ndesh për herë të fundit ndaj Kevin McBride...

Koncepti media sociale dhe çështjet shëndetësore te adoleshentët e të rinjtë!

Shkruan: Endrit Hoxhaj Media sociale sa është e mirë aq edhe përmban rreziqe për adoleshentët dhe të rinjtë! Adoleshenca është koha më e rëndësishme e zhvillimit të fëmijëve, por gjatë saj ata shfaqin moskontroll të vetvetes. Janë të paaftë për...

Si të dalloni që një pedofil po tenton të sulmojë fëmijën tuaj!

Pedofilët nuk kanë shenja fizike specifike, as një profesion apo karakter specifik. Ata mund t’u përkasin të dyja sekseve, mund të jenë të çdo race dhe të çdo besimi fetar, homoseksualë ose heteroseksualë. Pjesa më e madhe e pedofilëve...

Fantastike, zbulohet thesari 1 milion dollarë që ishte fshehur në pyll

Mijëra vetë janë ngjitur në Malet Shkëmborë në Shtetet e Bashkuara përgjatë dekadës së fundit, në kërkim të një sënduku me ar, rubinë, smeralde dhe diamante. Por pas vitesh përpjekjesh, thesari i shumëkërkuar është gjetur. “Ishte fshehur në një pyll...

Qeveria merr masa për përhapjen e Covid përmes prostitucionit, lejohen vetëm dy pozicione për të kryer marrëdhënie intime

Prostitucioni është një nga industritë më të goditura në botë, ndaj pas Covid-19 janë vendosur disa rregulla të reja, për të cilat pretendojnë se minimizon rrezikon e transmetimit të koronavirusit në bordele. Plani për të rihapur këtë industri, i cili...

Fotot që po bëjnë xhiron e botës, gruaja i puth barkun burrit i cili është 8 muajsh shtatzanë

Danna Sultana është një modele trans e cila ka lindur mashkull dhe identifikohet si femër. Ajo po pret një djalë me burrin e saj Esteban Landrau, i cili ka lindur femër dhe e identifikohet si mashkull. Modelja kolumbiane i ndau...

Tragjike/ Babai i pret kokën me drapër 14 vjeçares, u arratis me të dashurin

Një vajzë 14 vjeçare dyshohet se është vrarë nga babai i saj, e justifikuar si një “vrasje nderi”, gjë që ka shkaktuar zemërim në të gjithë Iranin. Babai i Romina Ashrafi dyshohet se e vrau atë me një drapë,...

Parashikimi i yjeve për sot (27 Maj 2020)

Dashi Nëse keni në kokë një ide që ju duket e vlefshme ky është momenti i duhur për ta propozuar apo për të tentuar për ta bërë realitet. Mundohuni të jeni më të qartë në diskutime e biseda. Demi Energjia dhe siguria...

Ndërron jetë pronar i perandorisë prej 6 miliard dollarë, “babai” i kumarit

Stanley Ho, manjati nga Hong Kongu, që ka meritat për kthimin e Macau-t kryeqytet të kumarit në botë, ka vdekur në moshën 98-vjeçare. Ai ishte kreu i një prej bizneseve më fitimprurëse të lojërave, SJM Holdings, vlera e të cilës...
- Advertisement -

Latest News

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...
- Advertisement -

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...