GO+

Rezulton pozitive vaksina anticovid në ShBA, prodhohen antitrupa të njëjtë si...

Kompania amerikane e bioteknologjisë Moderna deklaroi ditën e sotme se rezultati i fazës së parë për prodhimin e vaksinës kundër COVID-19 ka rezultuar me...

Studimi kinez: Kush kalon koronavirusin duhet të mos bëjë një muaj...

Një studim i ri nga Tajlanda ka zbuluar se koronavirusi mund të jetë në gjendje të jetojë në spermë edhe pas një shërimi të...

Nuk respektuan masat për Covid-19, Policia shemb dy hotele

Autoritetet në Nigeri kanë shembur dy hotele pasi nuk kishin respektuar rregullat e masave kufizuese, të cilat synojnë të parandalojnë përhapjen e koronavirusit. Zyrtari Nyesom...

A mund të bëhet më i rrezikshëm dhe përhapës mutacioni i...

Ndërsa koronavirusi përhapet në të gjithë botën, ekzistojnë shqetësime se do të ndryshojë duke u bërë edhe më i transmetueshëm dhe më i rrezikshëm,...

Mjekja tregon nëse duhen përdorur maskat e bëra vetë apo ato...

Nga Dr. Erisela Dino Koronavirusi i ri COVID-19 transmetohet midis njerëzve me anë të pikëzave apo spërklave ndërsa jemi duke folur, kollitur ose teshtitur. Shumica...

Covid-19/ Nuk ka kohë më të mirë për të investuar në...

Ndërsa pandemia e koronavirusit po vazhdon, gazetaria në të gjithë botën duket se përballet me vështirësi në rritje. Në Danimarkë, media mediat lokale po...

Çfarë ndodh nëse nuk gjendet vaksina për Koronavirusin?

Teksa vende të tëra janë paralizuar nga karantina e jetët e miliarda njerëzve janë cenuar nga koronavirusi, shumë shpresa janë varur tek ajo që...

Intervista fanstastike e Al Pacino në ditëlindjen e tij!  

“Gjëja më e bukur që kam dëgjuar ndonjëherë është: Nuk dua që të më humbasësh. Dua që të më kujtosh!” Në intervistën e dhënë...

7 Dobitë shpirtërore dhe fizike gjatë agjërimit

1.DISIPLINA Islam do të thotë nënshtrim i plotë ndaj vullnetit të Zotit e cila na drejton tek paqja. Nënshtrimi i plotë sidoqoftë nuk mund të...

BELLA CIAO/ Kënga që po jehon nëpër botë, historia e revolucioneve...

“Bella Ciao” është një këngë partizane italiane që i ka mbijetuar në vite rrjedhës së kohës. “Bella Ciao” përbën një trashëgimi të vërtetë, duke...

Përcjellni GazetaOra.com

410,863FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË