E martë, 27 Tetor, 2020

GO+

Infermierja i shërben pacientëve me Covid me të brendshme, merren masa disiplinore

Një infermiere u shfaq para pacientëve me një veshje mbrojtëse shumë transparente ku i dukeshin edhe të brendshmet, në një repart COVID-19 në një spital në Rusi. Fotografia e saj u bë virale pasi një nga pacientët e këtij reparti e...

Qesharake/ Policia kap mat hajdutin vetëm më të brendshme në një dollap rrobash

Një hajdut u kap duke u arratisur pasi tentoi të vidhte një dyqan cigaresh në një dyqan në Endon, Angli së bashku me një bashkëpuntor të paidentifikuar. Kur policia mësoi vendndodhjen e tij, shkuan ta arrestonin. Nga kamerat që kanë...

Horoskopi sot (19 maj 2020)

Dashi Të lindurit e kësaj shenje rekomandohen të shmangin altruizmin e tepërt, pasi kjo nuk do të pritet edhe aq mirë nga të tjerët. Rekomandohet të fokusoheni tek familja dhe tek e ardhmja juaj. Ka gjasa të takoni një person...

Skandal në Francë/ Ministri lidhet online me edicionin e lajmeve nga tualeti, i bie kamera dhe…

Një incident i turpshëm ka ndodhur në transmetim “live” në një nga televizionet franceze. Gjatë emisionit të lajmeve, spikerja ka bërë një lidhje “live” me ministrin francez, i cili po fliste nga shtëpia e tij. Ai shfaqet i veshur serioz me...

Cili do ishte veprimi i parë që do bënit në këtë situatë? Ja çdo të thotë kjo për personalitetin tuaj

Çfarë do të bënit më parë? 1. Fikni sobën. Nëse keni zgjedhur të fikni sobën  mund të nënkuptojë se jeni një person i apasionuar dhe veproni me shpejtësi të madhe në çdo situatë. Ju merrni vendime shpejt pa dyshime dhe asgjë...

Përlotëse/ Bëhen prindër pas 15 vitesh martesë, ju vendosin fëmijëve emrin e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Një çift nga Kosova janë bërë prindër për herë të parë pas 15 vitesh martesë, me binjakë. Ata kanë vendosur t’i quajnë binjakët Albin dhe Vjosa, dy emra të njohura për politikën në Kosovë me shpresën që në të...
- Advertisement -

Latest News

Mbyllja e sheshit ‘Shqiponja’, nëndrejtori i ARRSH, Koka: Do punohet  24 orë pa ndalim

I ftuar në Vizion Plus nëndrejtori i ARRSH Erion Koka ka folur në lidhje me menaxhimin e situatës në...
- Advertisement -

1 mijë shqiptar drejt amerikës, gjykata jep 192 vite burg për bandën e trafikimit

192 vite burgim ka dhënë Gjykata e Posacme për arrestimin e 35 personave, bandë e trafikimit të shqiptarve drejt SHBA-ve dhe Kanadasë. Grupi kriminal u...

Hiqen 23 patenta e arrestohen 3 persona, të dehur në rrugët e Tiranës

Ashtu si cdo fundjavë dhë kësaj rradhe Policia Rrugore ka zbarkuar në rrugët e kryeqytetit, duke marrë masa ndaj shkelësve, ku shumica janë nën...

Petro Koçi sulmon Metën: Kopje e keqe e Saliut, nuk i duhet Kushtetutës dhe Republikës!

Nga qyteti i Fierit aty ku dhe kryeson Partinë Socialiste për këtë qark, zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koci ka sulmuar Presidentin Iliri Meta, duke...

Nga trajtimi i mbetjeve në incenerator tek gjenerimi i energjisë , shihni shembullin e suksesshëm në Singapor  

Një video informuese është duke qarkulluar në rrjetet sociale për një shembull i cili po mundohet të zëj vend në shumë shtete të botës,...