Faleminderit i dashur Macron, e dashur zonja Merkel. Faleminderit që na braktisët në momenin që patëm nevojë. Faleminderit që nuk na lejuat të merrnim nga ju maska të thjeshta dhe të tjera paisje që na duheshin për të parandaluar...
Më shumë se gjysma e planetit është futur në karantinë për tu mbrojtur nga virusi vdekje prurës “Covid19”, Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka miratuar medikamentet që shërojnë Koronavirusin. “Plaquenil + Zitromax + Ventolin” është formula e barnave...
Një video e publikuar në Daily Mail tregon se si një dyqan armësh është boshatisur. Qytetarët kanë blerë armët, duke i siguruar ato në shtëpitë e tyre. Duket sikur qytetarët amerikanë po bëhen gati për një luftë, e cila...
Donald Trump do ta zëvendësoj Richard Grenell. Këtë e ka bërë të ditur reporterja e The Hill, Olivia Beavers me një cicërimë në Twitter. Ajo ka bërë të ditur se zëvendësues i Richard Grenellit apo shef i ri i Inteligjencës...
Suedia refuzoi të izolonte popullsinë për frenimin e pandemisë së koronavirusit. Shteti me mirëqenien më të lartë, ia la në dorë ndërgjegjes së qytetarëve zbatimin e udhëzimeve. Por duket se strategjia do të rezultojë fatale, e vendi po përgatitet...
Është arrestuar profesori i Harvardit, Charls Lieber, pasi dyshohet se është i përfshirë në prodhimin e koronavirusit në Kinë. Lieber ka pasur kontakt me disa studentë kinezë dhe Universitetin e Teknologjisë në Ëuhan, vend nga ku shpërtheu pandemia e...
Inxhinieri Alfred Cako ka publikuar ditën e sotme lajmin e zbulimit të ilacit që ka mposhtur Koronavirusin, në Kubë. Ai thotë se ky ilac quhet Alfa 2B, dhe se kubanezët janë ofruar për të dhënë kontributin e tyre në...
Ka shpërthyer një skandal në Itali. Kryeministri Conte dhe qeveria e tij akuzohen se e kane shkaktuar vetë masakrën e qëllimshme të pandemisë Covid-19. 700 mijë italianë kanë mbështetur denoncmin, i cili është dorëzuar në Prokurorinë e Romës nga...
Mjeku epidemiolog, Pëllumb Pipero ka folur rreth shenjave të koronavirusit. Ai thotë se është shumë i ngjashëm me gripin e zakonshëm. Një nga gjërat që e dallon është vështirësia në frymëmarrje, por kjo në shumë raste ngatërrohet dhe me...
Në 23 janar 2019, Kongresi në ShBA miratoi "projektligjin (H.R. 676) për mbështetjen e NATO-s: me 352 vota PËR dhe 22 KUNDËR . Në nenin 4, prg. 2, të këtij vendimi të Kongresit shkruan:

Përcjellni GazetaOra.com

410,849FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË