Kanë përfunduar misionin e tyre dhe janë rikthyer mbrëmë ne Shqipëri ekipi i 2-të me 59 infermierët shqiptarë që shkuan ndihmë të Italisë. Ata u nisën në 21 prill drejt vendit fqinj, në shenjë solidariteti për të përballuar luftën...
Numri i viktimave nga koronavriusi në Belgjikë ka shkuar 513, teksa në 24 orët e fundit janë regjistraur 82 viktima. Ndërkohë, në 24 orët e fundit janë shënuar 1063 të prekur me virus. Numri total i të infektuarve në Belgjikë ka...
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj tha të mërkurën se njohja e sakrificës së mësimdhënësve të viteve të ’90-ta ka një rëndësi të veçantë. Haradinaj tha se gjatë ditëve në vijim do t’i takojë përfaqësuesit e SBASHK-ut dhe bashkërisht me ta...
Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë me eleminimin  e ushtarakëve ekstremistë të Iranit.Edhe pse tensionet janë shtuar pas vrasjes e gjeneralit Qassam Solejmani, sulmet nuk janë ndalur. Mbrëmjen e së premtes është vrarë në një sulm me dron...
Sipas mediave është shënuar sot viktima e 30 me koronavirus në Shqipëri. Bëhet fjalë për një pacient 50 vjeç, burrë, nga Tirana, ishte i intubuar prej ditësh në Spitalin Infektiv në Tiranë, në gjendje të rënduar. Kurse mbrëmjen e djeshme...
Nënkryetari i forumit rinor të LSI-së,Klevi Pojana, ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me arrestimet e bëra ditën e sotme. Në qendrimin e tij Pojana shkruan: Ai u rikthye të bëj atë që në fakt di...
Kina po e fiton betejën me koronavirusin, pasi Wuhan po hapet pjesërisht nga izolimi pas dy muajsh. kur mbërritën në stacionin e trenit Wuhan ditën e sotme. Njerëzit po lejohen të hyjnë, por jo të largohen, sipas raportimeve. Në Wuhan u regjistruan...
Kol Haxhia është babai i dy vëllezërve nga Durrësi, që u ekzekutuan me armë zjarri dy ditë më parë. Ai është shprehur ditën e sotme se servisin që kishin te tregu i makinave në qytetin bregdetar e kanë ngritur...
Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson dha sot dorëheqjen pas largimit të ministrit të ngarkuar me Brexit, David Davis, i cili njoftoi gjithashtu dorëheqjen sot në mëngjes. Këto njoftime u bënë dy ditë pasi kryeministrja, Theresa May mori...
Top Channel bën me dije se në banesën e familjes Qordja janë ende të hapura dyert e mortit. Nga ana tjetër behet me dije se familjarët nuk kanë pranuar të prononcohen për mediat duke thënë se janë në gjendje...

Përcjellni GazetaOra.com

410,863FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË