E diel, 18 Prill, 2021

Info

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik dhe mbi te gjitha e vertete! Behet fjale per psikologen e njohur te Gjykates se rrethit gjyqesor ne Tirane, Zonja...

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat e braktisur shtëpitë e dikurshme në të cilat kanë lindur e janë rritur me dhjetra breza. I tillë është dhe Plashniku....

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e Partisë Socialiste, ka zgjedhur të uroj Pashkën Katolike në një mënyrë tejet të vecantë. Me anë të një postimi në ‘Facebook’,...

Agim Bajko në mbështetje të Eljo Hyskos: Ngritje kapacitetesh në industrinë kreative dhe start-up

Pas një periudhe jashtë vëmendjes së jetës publike, ikona e humorit dhe satirës Agim Bajko rishfaqet në mbështetje tëangazhimit qw deputeti Eljo Hysko ka sjellw lidhur meindustrinë krijuese. Në diskutimin që kandidati për deputet EljoHysko organizoi me studentë të...

Flora Nika, nga biznesi në politikë

Nuk është një emër i panjohur ai i Flora Nikës, juriste në profesion dhe sipërmarrëse e njohur në vend. Prej shumë vitesh vajza nga Puka ka drejtuar agjencinë e saj turistike "Flora Travel" teksa e kemi parë edhe si...

STOP DHUNËS

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Jam Iger Nuellari ,17 vjeç vazhdoj liceun artistik "Jordan Misja" në Tiranë. Kam qenë pjesmarrës në disa konkurse dhe ekspozita, nga ku numëroj disa çertifikata pjesmarrjeje dhe disa çmime si fitues! Në revistën Tirana Youth Voice,...

Mrekullitë e natyrës

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Mrekullitë e natyrës sonë shqiptare kullat e fortifikuara që janë dëshmi e vlerës dhe e kulturës së ndërtimit dhe arkitekturës i sjell si oaz. Simbolika e dijes, e përcjelljes së vlerave vjen kaq natyrshëm përmes...

Duke kërcyer me fantazmën e së kaluarës…

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Fantazma jote më flet në gjumë, nëpër ëndrra më tërbon. Çfarë kërkon prej meje me kaq ngulm? Që me sytë e tu po më vështron.   Ende prej meje nuk je ndarë, je aty në hidherime, gëzime. Shpesh këto mendime vlejnë...

A do dëshironit një çantë të pikturuar me dorë? Trippytote është në dispozicionin tuaj!

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Gjithçka nisi në tetor të vitit 2020 me porosinë tonë të parë.Fillimisht të pikturonim rrobat dhe  çantat tona ishte thjesht një pasion i yni,siç ishin dhe shumë pasione të tjera si gatimi apo editimi. Megjithatë...

Shkolla në kohën e Covid-19

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Shtator. Zilja për fillimin e vitit të ri shkollor sapo ka rënë. Me çantën hedhur në krahë, po hyj në shkollë me një entuziazëm të papërmbajtshëm të cilin maska e zezë që më mbulon...
- Advertisement -

Latest News

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik...
- Advertisement -

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat e braktisur shtëpitë e dikurshme...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e Partisë Socialiste, ka zgjedhur të...

Agim Bajko në mbështetje të Eljo Hyskos: Ngritje kapacitetesh në industrinë kreative dhe start-up

Pas një periudhe jashtë vëmendjes së jetës publike, ikona e humorit dhe satirës Agim Bajko rishfaqet në mbështetje tëangazhimit qw deputeti Eljo Hysko ka...

Flora Nika, nga biznesi në politikë

Nuk është një emër i panjohur ai i Flora Nikës, juriste në profesion dhe sipërmarrëse e njohur në vend. Prej shumë vitesh vajza nga...