Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin me mënyrën e tij jodiplomatike. Tani atë e pret me sa duket një detyrë e re në Uashington. Richard Grenell, ambasadori gjerman...
'Corriere della Sera', në një anlaizë të saj jep arsyet se pse në disa prej vendeve më të varfëra në Europë, ku permendet edhe shqiperia pandemia pati një impakt më të lehtë. Shqiperia renditet e dyta ne kontinent per numrin...
Është rrëzuar ditën e djeshme një avion me 107 pasagjerë në Pakistan, teksa po afrohej për në aeroportin Karaçi. Ndërkohë që mes tymit ka dalë një punonjës i ndihmës së urgjencës me një foshnjë në krahë. Foshnja u gjend...
Rusia vijon të shënojë bilance negative për sa i përket viktimave dhe numrit të të infektuarve nga COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit në vend u regjistruan 127 viktima dhe 8,849 të infektuar më shumë. Numri total it ë vdekurve është...
Reshjet në shtetin amerikan të Miçiganit kanë shkaktuar një katastrofë natyrore. Kanë shpërthyer dy diga, duke përmbytur qytezat qendrore të vendit. Disa qyteza amerikane në shtetin e Miçiganit kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme. Mijëra banorë në zonat qendrore të vendit u...
Pandemia e Covidit ka pasur impakt në ekonominë globale, ndërsa izolimi i vendeve e avancuara kanë dëmtuar veçanërisht shtetet në zhvillim. Banka Botërore parashikon që 60 milionë persona më shumë do të jetojnë sivjet në varfëri ekstreme. Kriza e koronavirusit...
Disa anëtarë të partisë në pushtet të presidentit francez, Emmanuel Macron kanë njoftuar për formim të partisë së re të martën, çka ka ndikuar në humbjen e shumicës së partisë së Macronit në parlament dhe rritjen e presionit për...
Vaksina që po prodhohet në Universitetin e Oksfordit, kundër Covid nuk do ti ndalojë njerëzit të infektohen nga koronavirusi. Në provat e fundit që u bënë mbi 6 majmuna, vaksina nuk ishte efektive dhe të gjithë u infektuan me koronavirus. Dr...
Bregu lindor i Indisë pritet të goditet nga një stuhi shumë e madhe, dhe tashmë ka nisur evakuimi i miliona njerëzve. Stuhia pritet të pushtojë këtë të mërkurë shtetet Bengali Perëndimor dhe Orisa. Mbi 20 ekipe shpëtimi tashmë janë shpërndarë...
Në kulmin e pandemisë, në Europë thuajse ndalën shitjet e makinave për shkak të masave kufizuese dhe bllokimit të prodhimit në fabrika. Numri i makinave të reja të regjistruara në sistem ra me mbi 96 në Itali dhe Spanjë. Prodhuesit...

Përcjellni GazetaOra.com

411,046FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË