Kina ka nisur zbatimin e masave të mëtejshme të bllokimit në qytetet në veri-lindje, pasi infeksionet vazhdojnë të përhapen. Për të parandaluar një shpërthim të dytë të mundshëm, zyrtarët po kryejnë testime masive mbi qytetarët. Shulan, një qytet me 600,000...
Një deklaratë e fundit e ish kryeministrit italian Mateo Renzi po trondit opinionin publik ndërkombëtara. Ai ka thënë se popullit duhet ti thuhet e vërteta e madhe dhe cfarë e pret atë në vazhdim. “Po të ishte puna për të...
Koronavirusi është kthyer në një kryefjalë botërore, e ndërkohë që pothuajse gjysma e planetit është karantinuar, shtetet e mësha janë mobilizuar në kërkim të vaksinës që do të vrasë virusin vdekjeprurës. Por 12 profesorë të vlerësuar botërisht kanë dhënë...
Pandemia e Covid-19 duket sot më e errët se kurrë, kur rreth gjysma e planetit është karantinuar dhe ekonomia është duke rënë pikiadë.  Aktivitetet janë pezulluar, bizneset janë mbyllur dhe varfëria rritet dita ditës. Njerëzit janë në pritje cdo...
Një “pneumoni e çuditshme” po qarkullonte në veri të Italisë, shumë kohë më parë, në nëntor, disa javë para se mjekët të ndërgjegjësoheshin për shpërthimin e koronavirusit në Kinë, tha një nga ekspertët kryesorë mjekësorë të vendit europian këtë...
Kina arriti të vendosë nën kontroll pandeminë botërore të Koronavirusit, ndërkohë që mbarë bota me në krye Italinë po përballen me sfidën e shekullit. Pasojat shkatërrimtare të virusit janë të ngjashme me ato që shihen në kohë lufte- vdekje që...
Një tren që besohet se i përket diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un është zbuluar në një kohë kur disa media kanë raportuar se ai ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, apo se ka vdekur. Media ka raportuar...
Policia ka nxjerrë nga varri një grua të moshuar me aftësi të kufizuara, e cila u varros e gjallë nga i biri. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rajonin Jingbian, të provincës Shaanxi, në Kinën veri-perëndimore. Gruaja e djalit e...
Arena ndërkombëtare është tronditur pasditen e sotme nga një fakt i cuditshëm dhe tmerrësisht i rrezikshëm. Në trupat e shumë pacientëve të prekur nga Covid-19, janë gjetur mirkoçip. Analiza e fundit laboratorike e kryer te një pacient qipriot i...
Janë 53.578 raste pozitive të konfirmuara në Itali sipas buletinit të Mbrojtjes Civile, që ka dalë të shtunën në mbrëmje. 17,708 pacientë në spital, nga të cilët 2.857 nën kujdes intensiv. Numri i vdekjeve u rrit në 4,825. Në...

Përcjellni GazetaOra.com

410,958FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË