Mbaji nën kontrollë ambasadorin Grenell dhe marrëveshjet e dëmshme ndaj Kosovës Michigan, 27 prill – Në një letër drejtuar presidentit amerikan Donald Trump, Organizata “Shqiptarët e Bashkuar,-Michigan në krye me z. Rrok Dedvukaj shpreh thellë shqetësimin e tyre lidhur me ambasadorin amerikan në...
Zonja e hekurt, Vasfije Krasniqi, e cila doli dhe i tregoi botës për krimet e Serbisë ndaj popullit shqiptar dhe se edhe ajo ishte përdhunuar nga paramilitarët serb, ka reaguar ndaj deklaratave të gazetarit Baton Haxhiu. Baton Haxhiu në një...
27 prilli i vitit 1999 ishte i kobshëm për gjithë Kosovën. Në këtë datë koinçidon edhe masakra e Mejës. Përvjetori i Masakrës së Mejës ku u vranë e zhdukën 376 shqiptarë, por edhe Dita për Persona të Zhdukur, e shpallur në...
Isha vetëm 13 vjeç kur kam humbur familjen dhe jam plagosur si fëmijë, për këtë shtet! Sot, gati si 35 vjeçare ende jetoj me pasojat e asaj kohe. Ende më duhet përkujdesje mjekësore për plagët që i kam marrë...
Ish-zyrtari i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Kosovë, Andrea Capussela, i cili edhe ka shkruar një libër për shtetndërtimin e Kosovës që në gjuhën shqipe e ka botuar kompania “Koha” përmes një shkrimi në profilin e tij zyrtar në “twitter”...
Analisti Vigan Qorrolli, duke komentuar situatën aktuale politike ka thënë se ka shantazh të demokracisë në Kosovë. Ai ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkelur Kushtetutën duke ia dhënë një partie tjetër të drejtën për të caktuar...
Bordi i Përkohshëm i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), ka shkarkuar sot Njazi Thaçin, drejtorin e kësaj ndërmarrjeje, i cili është edhe kushëri i presidentit Hashim Thaçi, Njazi Thaçi. Njazi Thaçi erdhi në krye të KEK-ut në vitin 2018. Po ashtu,...
Bordi i Përkohshëm i Telekomit të Kosovës e ka shkarkuar kryeshefin ekzekutiv të kësaj kompanie, Bedri Istrefi, dy zëvendës kryeshefave ekzekutivë dhe zyrtarin kryesor të kompanisë. Lajmi në zhvillim ... për mëtutje vizitoni Kallxo.com
Lidhja Demokratike e Kosovës ka kandiduar Avdullah Hotin për kryeministër të Kosovës, derisa janë pajtuar për formimin e Qeverisë me AAK-në, Nismën dhe komunitetet. Kjo erdhi pas takimit të mbajtur nga presidenti i Kosovës me përfaqësuesit e partive, për të...
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka bërë të ditur se është shkarkuar kryeshefi i Infrakosit, Agron Thaçi, transmeton Republika Online. Postimi i plotë: “Shkarkohet edhe kryeshefi i Infrakosit Agron Thaçi”, ka shkruar Bajqinovci Gjatë...

Përcjellni GazetaOra.com

411,066FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË