Ministri i Shëndetësisë në detyrë, Arben Vitia, shpreson që deri më katër maj të ndalin ciklin e rritjes së numrit të të infektuarve me Covid-19. Ai gjithashtu ka paralajmëruar një pako për Luginën e Preshevës. “Njëra nga temat kyçe që kemi...
Zyrtari i lartë nga Lëvizja Vetëvendosje z. Arbër Zaimi, përmes profilit të tij në Facebook ka deklaruar si mëposhtë: "Hajdutët e vjetër, që i thonë vetes komandantë e profesorë, kanë marrë fund në sytë e qytetarëve të Kosovës, këtë e...
Faruk Osmani, tashmë  ish formues dhe sekretar i nëndegës së  LDK-së  në  Gjenevë , ka dhënë  dorëheqje nga posti i tij në parti. Këtë  gjë  e ka bërë  të  ditur vet Osmani përmes një  fotografie të  hedhur në  Instagram ku...
Kryeministri i Kosovës në detyrë Albin Kurti, ishte i ftuar mbrëmë në emisionin televiziv “Debat plus” në RTV Dukagjini. Debati përballë analistëve i Kurtit, është ndjekur nga mbi 110 mijë njerëz drejtpërdrejtë në Facebook. Duke komentuar këtë gjë, ish-mjeku i...
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës z. Bedri Hamza, në kohën kur kishte marrë postin e Ministrin të Financave në Qeverinë e Republikës së Kosovës, vazhdonte të merrte edhe të ardhura nga posti paraprak i udhëheqësit...

Armend Muja: Grenell ec

Analisti politik Armend Muja vlerëson se kryeministrin Albin Kurti, e ka rrëzuar nga pushteti Richard Grenell, emisari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump. Ai ka kërkuar që Grenell të largohet nga pozita që mbanë. “Ne krejt kete situate, anti-amerikanet me...
Të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës që kanë mbetur jashta kufinjëve shtetëror të Republikës, dhe që për arsye të ndryshme nuk kanë mundësi të qëndrojnë tutje jashtë, duhet të kontaktojnë ambasadat tona përgjatë 48 orëve të ardhshme. Në bashkëpunim...
Lidhur me këtë qështje, përmes profilit të tij në Facebook është prononcuar Ushtruesi i Detyrës së Ministrit të Brendshëm në Qeverinë e Republikës së Kosovës Xhelal Sveçla. Lexoni mëposhtë reagimin e plotë: "Të nderuar qytetarë Pas shumë shqetësimeve dhe pyetjeve që...
Seksologu nga Kosova, Hajrullah Fejza, ka dhënë udhëzime rreth marrëdhenieve seksuale, pikrisht në kohën kur të gjithë po kërkojnë të mbahet distance sociale. “Marrëdhënia seksuale është e sigurtë, nëse merren masat. Për fat të mirë, nuk është konfirmuar ende që...
Në dashuri nuk ka rregulla të shkruara. Është një ndjenjë që vjen papritur, pa paralajmëruar dhe që prish krejtësisht zakonet tuaja. Megjithatë, burrat dhe gratë janë dy botë të kundërta dhe shprehin dashurinë e tyre në një...

Përcjellni GazetaOra.com

410,916FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË