Kurti i shkruan letër Thaçit

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar me një letër presidentit Hashim Thaçi, përmes së cilës ka qartësuar se nuk heziton t’i përgjigjet dhe as nuk e refuzon kërkesën e tij, porse është në...
Ministri i Financave dhe Transfere në Qeverinë e Republikës së Kosovës ka ftuar në takim për bashkërendim, ish-ministrat e financave, dhe Governatorin e BQK-së. Lexoni komunikatën e plotë mëposhtë: "Të nderuar qytetarë, Sot kam dërguar një ftesë për takim konsultues rreth...
Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka bërë të ditur që Nisma Socialdemokrate tanimë ka angazhuar një avokat i cili do ngrisë padi për çdo shpifje ndaj NISMA dhe drejtueseve të sajë. Ndërsa anëtari i Kryesisë, Bekim Brestovci ka njoftuar...
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti në Debat Plus ka folur për zhvillimet e fundit në vendin tonë. Ai është pyetur nëse Lëvizja Vetëvendosje do të bëj koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës në zgjedhjet e ardhshme, shkruan Indeksonline. Kurti ka dhënë...
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka shfuqizuar vendimin e ish ministres Dhurata Hoxha, lidhur me shtesën mujore prej 500 eurosh mbi pagën bazë për Kryeinspektorin e Inspektoriatit të MD-së, përcjell Bota sot. Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë...
Ish-përkthyesi i KFOR-it dhe pjesëtari i shoqërisë civile, Sam Potera, përmes një postimi në Facebook, ka folur për Isa Mustafën dhe ish-këshilltarin e tij, sa ishte kryeministër avokatin Besnik Berisha. Potera flet për 5 milionë eurot pasuri të Berishës, i...
Pas kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, i cili ditën e enjte ka dhuruar gjysmën e pagës së tij për menaxhimin e pandemisë së COVID-19, këtë nismë e kanë mbështetur edhe zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ushtruesi i detyrës së...
Zëvendësministri në detyrë, Haki Abazi përmes një shkrimi të gjatë në Facebook, ka thënë se mërgata është me qeverinë Kurti. Ai tha se mërgata mbështet qeverinë Kurti; jo komplotistët centrifugal, antikushtetues, e antievropian, shkruan Indeksonline. “Mërgata është e kënaqur me suksesin...
Deputetja e PDK-së Besa Ismaili sapo e ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese, vendimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë për të kufizuar në vetëm një orë e gjysmë lëvizjen e qytetarëve, raporton IndeksOnline. Kjo parti ka kontestuar këtë vendim të...
Në disa media mëngjesin e sotëm u raportua se Lidhja Demokratike e Kosovës do ta dërgoj të presidenti Hashim Thaçi, emrin e Skender Hysenit si mandatar për formimin e Qeverisë. Por këtë lajm e mohoi shefi i Grupit Parlamentar...

Përcjellni GazetaOra.com

410,916FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË