Është marsi heroik, njëzet vjetori i rënies heroike të Jasharajve, muaji i legjendarit, i prijësit të luftës, Heroit Kombëtar Adem Jashari, shkruan “Kosovarja”. Qytetar nga e gjithë Kosova ia kanë mësyer Prekazit heroik e të larë me gjak 20 vite...
KEDS Sh. A njofton se sot, më 27.02.2018 në NS 110/10 kV Prishtina 3 do të ndërprehet: Dalja 10 kV Nr.05 (Kodi: 12000001) prej orës 14:00 deri në ora 14:35. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me...
Gazetari dhe aktivisti i shoqërisë civile Marjon Gorica ka lajmëruar për prezencën e Ministrit të Mjedisit dhe Zhvillimit Hapësinor të Kosovës z.Fatmir Matoshi në një aksion pastrimi në Tiranë. Në postimin e tij në Facebook Gorica shprehet se prezenca e...
Shkarkimet e sotme nga ana e Qeverisë së Kosovës nuk kanë të ndalur. SYRI.net Kosova përmes burimeve të saj merr vesh që ushtruesi i detyrës së Ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka marrë vendim të shkarkojë Drejtorin e...
Delegati i dy Kuvendeve të LDK-së, Halil Geci i cili është aktivist i pathyeshëm i LDK-së, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar për Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin. Në këtë shkrim, Geci thotë se, LDK-ja pa Vjosën do të...
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, në një intervistë për Eurnews Albania, ka thënë se LDK po punon për emrin e kryeministrit. I pyetur për Vjosa Osmanin dhe qëndrimet e saj të fundit, Gashi ka thënë se në...
Ministri i Shëndetsisë në Qeverine e Republikës së Kosovës Dr. Arben Vitia ka pranuar sot letër falenderimi nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë. Lexoni shkrimin e Ministrit: Duke iu falenderuar të gjithë profesionistëve shëndetësorë dhe...
Pas lajmit se koronavirusi ka mbërritur në Shqipëri edhe Kosova po mendon seriozisht në masat për parandalimin e sëmundjes. Ministrja e Arimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Hykmete Bajrami, ka thënë se janë marrë masat dhe janë ndjekur udhëzimet...
Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka konfirmuar se ka refuzuar ftesën e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, për një tryezë të përbashkët për luftimin e Covid-19. Kurti ka ftuar krerët e partive që të koordinohen...
Zëvendësministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla është sulmuar fizikisht ditën e sotme Sipas arbëresh.info sulmi ka ndodhur në kafen “Te Qafa” në Prishtinë. Ende nuk dihen rrethanat e skata të ngjarjes,...

Përcjellni GazetaOra.com

410,905FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË