E premte, 18 Shtator, 2020

Kosovë

Vuçiç bën deklaratën e fortë: Nuk e njohim Kosovën pa fituar diçka edhe Serbia

Serbia vazhdon fushatën kundër njohjes së Kosovës. Presidenti serb, Aleksandar Vucicka deklaruar në një konferencë për mediat në Novi Sad se nuk do ta njohin Kosovën pa fituar diçka prej saj. Vuçiç beson se Uashingtoni do të vazhdojë...

Dalin përgjigjet e analizave për 6 të dyshuar me koronavirus në Kosovë, ja çfarë duhet të bëni për t’u mbrojtur nga sëmundja

Në Kosovë nuk ka asnjë rast me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK). IKShP ka bërë të ditur ditën e sotme, se 6 raste të dyshuar kanë rezultuar...

Ministri i Jashtëm i Kosovës kërkon shkarkimin e disa ambasadorëve, mes tyre Vlora Çitaku, ambasadorja në SHBA

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca ka kërkuar shkarkimin e disa ambasadorëve të Kosovës, mes tyre edhe Vlora Çitaku, ambasadorja e Kosovës në SHBA. “Që në fillim të mandatit jam zotuar për vendosjen e...

Albin Kurti i dërgon letër Trump-it: Jemi të përkushtuar për zgjidhjen e çështjeve mes Kosovës dhe Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar një letër presidentit amerikan Donald Trump, ku e falenderon për përkrahjen dhe për angazhimin në ndihmë të Kosovës. Kurti njofton Trump dhe Pompeon për heqjen e taksës ndaj Serbisë dhe zotohet për...

Isa Mustafa kërkon heqjen e taksës me Serbinë: Të bëhet ashtu siç kërkon Amerika

Kreu i LDK, Isa Mustafa ka kërkuar që të hiqet plotësisht taksa me Serbinë. Në Facebook Mustafa shkruan se SHBA është aleati më i fuqishëm i Kosovës, prandaj duhet të respektohet kërkesa që taksa të hiqet. Ai...

Lajmi fundit nga Kosova/ Albin Kurti heq taksën ndaj Serbisë

Albin Kurti ka vendosur që të heq taksën për mallrat e importuara nga Serbia dhe Bosnia e Hercegovina duke filluar nga data 15 mars. “Nga 15 mars të hiqet tarifa për lëndën e parë që importohet...

Reagoi kur pa një person të rrihte një shitës ambulant, sulmohet fizikisht zv/ministri i Brendshëm

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla është sulmuar fizikisht ditën e sotme Sipas arbëresh.info sulmi ka ndodhur në kafen “Te Qafa” në Prishtinë. Ende nuk dihen rrethanat e skata të ngjarjes,...

Albin Kurti në konferencë: U nënshkruan dy marrëveshje në Bruksel, mund ta ketë kërkuar Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albibn Kurti, doli në një konferencë pasi zbuloi disa dokumente sipas të cilave e akuzon presidentin  Hashim Thaçi se ka shkelur Kushtetutën. Sipas Kurtit, thaçi duhet të shkarkohet, dhe marrëveshja e nënshkruar duhet të shqyrtohet.

U dyshua se kishte koronavirus, rezulton negative pacientja në Kosovë

Një grua që dyshohej se ishte prekur nga virusi COVID-19, ka rezultuar negative pas analizave të kryera. Kështu raporton gazeta Express Dyshimet ishin se një grua e rreth të 30’tave e disa  që u kthye...

Zv/kryeministri i Kosovës goditet me vezë/ “Taksën s’bon me e hek” (Video)

Një incident ka ndodhur në Kosovë, teksa Zëvendëskryeministri, Avdullah Hoti, është gjuajtur me vezë në afërsi të godinës së qeverisë Në videon e publikuar duket  një person që gjuan me vezë ndaj Hotit dhe dëgjohet duke thënë:...
- Advertisement -

Latest News

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...
- Advertisement -

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...