Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, ka kritikuar ish-kryeministrin e vendit Ramush Haradinajn. Ai ka thënë se nuk duhet “zënë për të madhe”, që Haradinaj po shkon në koalicion me Avdullah Hotin e LDK-së. Sipas tij, Haradinaj nuk mund të “fle rehat”...
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, ka thënë se dialogu Kosovë – Serbi mund të fillojë pasi të largohet masa e reciprocitetit që është...

Armend Muja: Grenell ec

Analisti politik Armend Muja vlerëson se kryeministrin Albin Kurti, e ka rrëzuar nga pushteti Richard Grenell, emisari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump. Ai ka kërkuar që Grenell të largohet nga pozita që mbanë. “Ne krejt kete situate, anti-amerikanet me...
Daçiq, në një konferencë LIVE në Këshillin e Sigurisë ka falënderuar të dërguarin e presidentit Amerikan, Donald Trump, Richard Grenell, për ndikimin e tij në kthimin e dialogut, shkruan RepublikaOnline.net. Ai gjithashtu kritikoj BE’në dhe Amerikën që, sipas Daciqit, po...
Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur koalicion me Listën Serbe, për bashkëqeverisje. Partia e drejtuar nga Goran Rakiq me qeverinë e re do të ketë shumë më shumë pushtet. Pos dy ministrive, kjo parti do t’i ketë edhe dy pozita...
Në këto momente është duke u mbajtur seanca e Kosovës në Organizatën Kombeve të Bashkuara (OKB), me c’rast shtetin e Kosovës është duke e prezantuar Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca. Në këtë seancë ministri Konjufca ka kërkuar nga...
Kryeministri në detyrë dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se ai nuk do të organizojë protesta nga posti i kryeministrit në detyrë. Ai ka thënë se njoftimet në rrjete sociale për protesta nuk janë të iniciuar nga...
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, në DESK të KTV-së ka thënë se të kesh një krizë institucionale në kohë pandemie “nuk është e dobishme”. Ai e ka thënë këtë gjë teksa iu është përgjigjur pyetjeve rreth demarshit të...
Qeveria në detyrë ka marrë vendim që të ndaj mjete financiare në vlerë prej 500 mijë euro për Komunën e Preshevës, Bujanovcit dhe Medvegjës. Përmes një komunikate drejtuar mediave, Zyra e Kryeministrit ka bërë me dije se këto mjete po...

Operohet Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është nënshtruar një intervenimi kirurgjik endourologjik në Klinikën e Urologjisë në Shërbimin Spitalikor Kliniko-Universitar të Kosovës, ka njoftuar presidenca. Në njoftim theksohet se personali mjekësor ka bërë të ditur se operacioni ka qenë i...

Përcjellni GazetaOra.com

411,168FansaPëlqeje
3,335NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË