E shtunë, 19 Shtator, 2020

Kosovë

10 gjërat që çdo burrë i dëshiron te gruaja e tij edhe pse nuk i pranon

Në dashuri nuk ka rregulla të shkruara. Është një ndjenjë që vjen papritur, pa paralajmëruar dhe që prish krejtësisht zakonet tuaja. Megjithatë, burrat dhe gratë janë dy botë të kundërta dhe shprehin dashurinë e tyre në një...

“ Bie” Kurti: Taksën me Serbinë do e heqim në këmbim të marrëveshjes

Albin kurti duket se do të zëvendësojë tarifat ndaj mallrave serbe me vendosjen e reciprocitetit ekonomik dhe politik. Këto deklarata ai i ka bërë  në një intervistë dhënë për Zërin e Amerikës, Kryeministri ri i Kosovës tha se është gati...

Vuçiç ka një mesazh për Kurtin: Kemi nënshkruar 48 marrëveshje dhe jo 33

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka folur në lidhje me çështjen e dialogut  për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi  në një konferencë të përbashkët për shtyp bashkë me Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka folur rreth. Ai...

Qeveria e Kurtit i kushton Kosovës 13 milionë euro më pak, ja sa do shpenzohet në një mandat

Albin Kurti do të kursejë plotë 13 milionë euro për Kosovën.Kjo për shkak të formatit që ai i ka dhënë qeverisë, duke ulur ndjeshmë numrin e ministrive dhe duke përgjysmuar numrin e zv/ministrave. Instituti GAP theksoi se me...

Vetëvritet me armë zjarri polici, njihej si efektiv i dalluar

Një polic dyshohet se ka bërë vetëvrasje me armë zjarri sot rreth orës 18:00 në banesën e tij, që ndodhet në rrugën e “Kolashinit” në veri të Mitrovicës. Ai njihej si polic I dalluar dhe me sjellje të mirë, ndërsa...

Vjosa Osmani: Taksa ndaj Serbisë do të hiqet vetëm nëse…

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani  ka folur sot në lidhje me taksën ndaj Serbisë. Ajo zhvilloi një takim me ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt, gajtë të cilit deklaroi se  se për të hequr këtë tarifë, Serbia duhet...

Hoqi foton e presidentit Thaçi nga zyra, ja cilën figurë ka zgjedhur të mbajë Vjosa Osmani

Vjosa Osmani ka bërë ndryshime në ditën e saj të pare të punës si kryeparlamentare. Ajo ka hequr foton e Presidentit aktual Hashim Thaçi duke e zëvendësuar me atë të Ibrahim Rugovës. Kjo u duk në takimin e...

Fillojnë përplasjet e para në Kosovë/ Vjosa Osmani hoqi foton e Thaçit nga zyra, reagon Presidenca

Në Kosovë kanë filluar përplasjet e para pas miratimit të qeverisë së re.Vjosa Osmani hoqi nga zyra foton e presidentit Hashim ThaÇi, teksa lidhur me këtë ka reaguar menjëherë edhe Presidenca.  “Presidenti i Republikës përfaqëson autoritetin më të...

U zgjodh kryeministër, Kurti rikthen shërbimin e detyruar ushtarak

Albin Kurti ka njoftuar se shërbimi në ushtri gjatë qeverisjes së tij do të jetë i detyrueshëm. Këtë deklaratë ai e bëri nga foltorja e Kuvendit.  “Do të fillojnë përgatitjet për shërbimin obligativ, 3 mujore kohëzgjatje,...

Plotësohet koalicioni qeverisës në Kosovë, Vjosa Osmani zgjidhet kryeparlamentare

Është miratuar qeveria e re e Kososvës  dhe Vjosa Osmani ka marrë postin e kryetares së Kuvendit. Ajo mori 65 vota ndërsa nuk kishte asnjë dhe abstenim. Propozimi për Vjosa Osmanin kryeparlamentare u bë nga vetëvendosje pas marrëveshjes për...
- Advertisement -

Latest News

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...
- Advertisement -

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...