Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie, për të diskutuar për zhvillimet e fundit politike në vend, me theks të veçantë për seancën e nesërme plenare ku...

Mediumi serb e njeh Kosovën

Ndryshe prej herëve të tjera, kur mediumet serbe shfaqin hartën e Kosovës të kapur me atë të Serbisë, ndryshe ndodhi sot. Në një publikim të një lajmi, e përditshmja beogradase (elektronike), Telegraf.rs ka shfaqur hartën e Republikës së Kosovës të...
Përfaqësuesja e lartë për Politik të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, nesër do ta vizitojë Kosovën. Këtë e ka konfirmuar shefja e Zyrës së BE-së në Prishtinë, Natalyia Apostolova pas takimit me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli. Mogherini në Kosovë do...
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dhënë një lajm të madh për prishtinasit dhe Prishtinën si kryqytet të Kosovës. Ai, nëpërmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, ka thënë se janë dakorduar me BERZH-in që të...
Në ditët e ftohta, zakonisht janë fëmijët ata për të cilët duhet të tregohet kujdes i madh. Por, kështu nuk ka vepruar një prind i cili me motoçikletën e tij e ka bartur fëmijën mbrapa, shkruan Indeksonline. Prindi nuk ka marrë...

Përcjellni GazetaOra.com

410,916FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË