Në kohën e pandemisë që ka mbërthyer vendin tonë dhe një pjesë të mirë të botës, lajme të mira vijnë nga Maqedonia. Pacientja e parë e infektuar me koronavirus në shtetin fqinj, ka lënë sot spitalin, për trajtim shtëpiak. Ajo...
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Kumanovë të Maqedonisë së Veriut mëngjesin e sotëm.Në një banesë në fshatin Romanocë ka shpëthyer një bombël gazi dhe si pasojë 3 persona kanë humbur jetën ndërsa janë plagosur 6 të tjerë.
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kumanovë ku një fëmijë I mitur është përdhunuar për një vit rresht në fshatin Likovë. Kështu ka informuar Ministria e Punëve të Brendshme. Ka qenë nëna e fëmijës ajo  ajo që...
Librat shkollorë në Maqedoninë e Veriut kanë një përmbajtje skandaloze dhe aspak të kontrolluar. Në librat e sociologjisë të vitit të dytë përcaktohet roli i femrës vetëm si nënë dhe si seks i dobët që duhet...
Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Maqedoni  ku dasma ka përfunduar në një dështim të vërtetë.Në një fshat të rajonit të Gostivarit, vajza është larguar pikërisht para se të bëhet nuse. Ngjarja ka ndodhur këtë...
36 migrantë janë gjetur në një kamion në Maqedoninë e Veriut. Mendohet se ata kanë hyrë në këtë vend ilegalisht nga Greqia. Shoferi i kamionit u arrestua ndërsa Policia tha të mërkurën se oficerët e kanë ndaluar...
Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme në 12 prill të vitit të ardhshëm. Gjatë kësaj periudhe pritet që detyrën e kryeministrit ta mbajë Ministri aktual i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski që...
Sot është dita ndërkombëtare për ti dhënë fund dhunës kundër punonjësve të seksit. Kjo ditë u celebrua me një marshim në rrugët e Maqedonisë Veriut në rrugët e Shkupit. Punonjësit e seksit, miqtë e tyre dhe aktivistë...
Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut duket se e kanë ende një dritë të vogël jeshile për riaktivizimin e negociatave me Bashkimin Evropian. Kreu i ri i Parlamentit Evropian, David Sasoli, pritet të zbarkojë në Tiranë dhe në Shkup...

Përcjellni GazetaOra.com

411,046FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË