Librat shkollorë në Maqedoninë e Veriut kanë një përmbajtje skandaloze dhe aspak të kontrolluar. Në librat e sociologjisë të vitit të dytë përcaktohet roli i femrës vetëm si nënë dhe si seks i dobët që duhet...
Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Maqedoni  ku dasma ka përfunduar në një dështim të vërtetë.Në një fshat të rajonit të Gostivarit, vajza është larguar pikërisht para se të bëhet nuse. Ngjarja ka ndodhur këtë...
36 migrantë janë gjetur në një kamion në Maqedoninë e Veriut. Mendohet se ata kanë hyrë në këtë vend ilegalisht nga Greqia. Shoferi i kamionit u arrestua ndërsa Policia tha të mërkurën se oficerët e kanë ndaluar...
Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme në 12 prill të vitit të ardhshëm. Gjatë kësaj periudhe pritet që detyrën e kryeministrit ta mbajë Ministri aktual i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski që...
Sot është dita ndërkombëtare për ti dhënë fund dhunës kundër punonjësve të seksit. Kjo ditë u celebrua me një marshim në rrugët e Maqedonisë Veriut në rrugët e Shkupit. Punonjësit e seksit, miqtë e tyre dhe aktivistë...
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 10, pasi ditën e sotme ka humbur jetën një grua. Lajmin e konfirmoi Ministria e Shëndetësisë e cila njoftoi se gruaja që humbu jetën ishte një 65-vjeçare nga...
Maqedonia e Veriut ka marrë masa të ashpra për 45 persona që kanë shkelur karantinë. Prokurorët në vend kanë kërkuar dënim për ata që nuk kanë respektuar masat e vendosura nga qeveria. Secili prej tyre do të duhet të...

Përcjellni GazetaOra.com

411,093FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË