E diel, 5 Korrik, 2020

Info

4 vite në krye të Tiranës e Luli nuk shkeli njëherë në Unazën e Re, ku e gjen moralin sot?

Unaza e Re është një nga zonat e cila ka pësuar së tepërmi ndryshime përsa i përketë demografisë dhe infrastrukturës. Ndër vite vuajti problematikën e menaxhimit administrativ ku shpesh herë "nuk dihej" ndarja ndërmjet komunës e bashkisë, gjë e...

Xhillari: Keq ardhje për ngjarjen tek Parlamenti, u sulmuan njerëzit që sakrifikojnë për rendin dhe sigurinë

Koordinatori elektoral i njësisë nr.7 për Partinë Socialiste, Rodolf Xhillari, me anë të një postimi në faqen e tij të Facebook, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e të enjtes në ambjentet e jashtme të Parlamentit. Në qendrimin e tij...

Dhuna nuk është zgjidhje!

Nga Marjon Gorica Keq ardhje për situatën e krijuar në ambjentet e jashtme të Parlamentit, keq ardhje për qytetarë, por 100 herë keq ardhje për punonjësit e policisë. E ndoqa atë që ndodhi si një qytetar, si një gazetar, por mbase...

RSU2 është institucioni që ka tërhequr vëmendjen jo vetëm të studentëve por edhe të gjithë kryeqytetit

Ndonëse vitet e fundit interesimi i studentëve për të banuar në konvikte kishte rënë ndjeshëm, ne kishim një realitet krejtësisht ndryshe dhe sigurisht tepër favorizues për studentët. Investimi i bërë në godinat akomoduese pranë ish fushës së aviacionit...

Protesta tek Parlamenti, Ana Abdi:Turpi i këtij kombi, zaptues e prishës të rendit, modeli më i keq i qytetarisë

Nga Ana Abdi Turp e faqe zezë! Turp! Po ç’faj ju pati e shkreta police që e latë pa gishtat e dorës, ç’faj ju patën ata që ishin në krye të detyrës, për tju ruajtur ju dhe të tjerët, për...

Diaspora në Zvicër kërkon bojkotimin e produkteve serbe

Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Zvicër me anë të një njoftimi thotë se duhet të bëhët bojkotimi i prodhimeve, mallrave dhe shërbimeve serbe. Rrjeti kërkon që të luftohet çdo iniciativë politike, kulturore, sociale apo sportive që vjen nga Serbia. Njoftimi i...

Mytaher Haskuka prezanton Prizrenin në Paris

Pas takimeve zyrtare, Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, mbajti mbrëmë një fjalë rasti në aktivitetin e organizuar nga Qendra Kulturore e Kosovës në Paris, bashkë me "Trashëgimia pa kufij" dhe shoqatën "Albania". Në këtë mbrëmje u promovua...

Sot bëhen 55 vjet prej vrasjes së presidentit të 35-të të ShBA-ve, John F. Kennedy

Nga: Albin Kurti Sot bëhen 55 vjet prej vrasjes së presidentit të 35-të të ShBA-ve, John F. Kennedy. Presidenca e tij, e ndërprerë në mes, u shqua për reformat në të mirë të shoqërisë e demokracisë. Presidenti Kennedy e quajti...

Përplasja tek Parlamenti, Braimllari në mbrojtje të 17 vjeçarit, në mes grushtave për ta shpëtuar

Një situatë e rëndë u krijua në zonën e jashtme të Parlamentit ku banorët e Unazës së Re u përleshën me policinë. Situata agravoi në një situatë tepër aq sa u desh dhe ndërhyrja e deputetëve për të shpëtuar qytetarët...

Blendi Gonxhe emërohet drejtor i Drejtorisë së Transportit Rrugor

Një nga emrat më të dëgjuar në Bashkinë e Tiranës,Blendi Gonxhe ka marr detyrën e Drejtorit të Patentave. Ai ka mbajtur deri më sot detyrën e Drejtorit të Parqeve dhe Rekracionit në bashki. Gonxhe ka zëvendësuar Arben Isarain, i cili mbante...
- Advertisement -

Latest News

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...
- Advertisement -

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...