Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 92 viktima e 300 raste pozitive më shumë. Numri i pacientëve të shëruar është deri më sot më 141,981 e në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,502 të shëruar më...
Një 66-vjeçar në Durrës ditën e sotme përplasi për vdekje një 8-vjeçar. Shtetasi Q.N., banues në Sukth është arrestuar në flagrancë. “Ky shtetas  më datë 25.05.2020, rreth orës 16:05, në fshatin Jubë, Durrës, duke drejtuar mjetin fugon, ka aksidentuar një fëmijë,...
Nga Shpëtim Nazarko (Në vënd të një editoriali) Po e shikoja me kërshëri fjalën që mbajti për librin e fundit të Mustafa Nanos historiani që për mua është më i madhi ndër të gjallët që i ka ngelur ende Shqipërisë, Profesor...
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin me mënyrën e tij jodiplomatike. Tani atë e pret me sa duket një detyrë e re në Uashington. Richard Grenell, ambasadori gjerman...
Ministria e Shëndetësisë ka dhënë së fundmi deklaratën e përditshme për shtyp, sipas së cilës thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 6 raste pozitivë. 4 raste janë në Tiranë dhe 2 në Shkodër, kryesisht kontakte të...
Epidemiologu shqiptar Ilir Aliahmeti ka folur për koronavirusin dhe ka qartësuar disa pikëpyetje lidhur me vazhdimesinë e jetës sonë normale, plazhit dhe lirisë pas kësaj pandemie. Ai ka treguar edhe sa të rrezikuar mund të jemi ne nga higjiena...
Një 46-vjeçar shqiptar ka qëlluar me armë ndaj bashkëshortes dhe e ka goditur me thikë në krah dhe kraharor. Çifti ndodhej në automjet dhe gjithçka ka ndodhur për shkaqe xhelozie. Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës...
Mjeku Pëllumb Pipero ka deklaruar ditën e sotme se Shqipëria e ka kaluar fazën e rrezikut nga koronavirusi. Ai ka thënë se tani është koha që vendi të hapet, kështu qytetarët të mund të ekspozohen dhe të fitojnë imunitet. “Shifrat...
'Corriere della Sera', në një anlaizë të saj jep arsyet se pse në disa prej vendeve më të varfëra në Europë, ku permendet edhe shqiperia pandemia pati një impakt më të lehtë. Shqiperia renditet e dyta ne kontinent per numrin...
Është rrëzuar ditën e djeshme një avion me 107 pasagjerë në Pakistan, teksa po afrohej për në aeroportin Karaçi. Ndërkohë që mes tymit ka dalë një punonjës i ndihmës së urgjencës me një foshnjë në krahë. Foshnja u gjend...

Përcjellni GazetaOra.com

410,925FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË