E premte, 18 Shtator, 2020

Info

LSI thirrje Ruçit: Komisionet Parlamentare të funksionojnë sipas rregullores së Kuvendit e jo interesave të mazhorancës

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, i ka dërguar ditën e sotme Kryetarit të Kuvendit z.Gramoz Ruçi një letër në të cilën kërkon rikthimin në normalitet të Komisioneve Parlamentare. Në letrën drejtuar kreut të Kuvendit,...

Zbulohet biseda , ja çfarë i tha Presidenti Ramës në Samitin e NATO-s

Edi Rama, me atlete të bardha apo me këpucë, duket se në darkën zyrtare në Bruksel gjatë samitit të NATO-s ku morën pjesë krerët e vendeve të Aleancës së Atlantikut, tërhoqi vëmendjen e presidentit të SHBA-së Donald Trump, jo...

Një luftë imagjinare mes Tiranës së Vjetër dhe Tiranës së Re

Nga Hermes Kafexhiu A vallë do të pranonim ne që për shkak të vjetërsisë të prishnim shtëpinë, ku u ngrit flamuri në 1912 për të ngritur një më të re dhe më të bukur? Nuk mund të shohësh me optimizëm, me...

“Jo” BE-së për heqjen e kompanive europiane nga Irani

Shtetet e Bashkuara e refuzuan kërkesën e Bashkimit Europian për të përjashtuar disa kompani europiane nga sanksionet e Uashingtonit kundër Iranit. Në një letër drejtuar vendeve të kontinentit të vjetër, Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo sqaroi se refuzimi i kësaj...

Mbappe refuzon publikisht Realin, jam lojatar i Parisit

Lojëtari më i përmendur i momentit Mbappe, një nga yjet më të kërkuar të këtij botërori ka marrë oferta të shumta për tu transferuar nga PSG në ekipe të tjera të mëdha. Konkretisht lajmi i referohet një oferte marramëndese të...

Ku është reflektimi i Ministrisë së Arsimit për shpenzimet në mbrëmjet e maturave?

Nga Gjergj Meta Dje, u bë mbrëmja e maturës për nxënësit e Rrëshenit. Nuk dola të shoh këtë paradë, por pashë disa foto të atyre që kishin marrë pjesë. Isha edhe pjesë e ndonjë bisede maturantësh që po komentonin mbrëmjen....

Saimir Tahiri duke notuar drejt bregut, publikohen fotot

Prej disa kohësh ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka filluar të shfaqet krejtësisht ndryshe në rrjetet sociale. Ai shpesh herë promovon pasionet e tij, një ndër to e ka bërë publike ditën e sotme në profilin e tij...

Sekuestrohen 193 000 Euro në Vlorë, ja kujt i përkasin

Vlorë, policia ka sekuestruar mbi 4 llogari bankare me vlerë 193 mijë euro të shtetasit italian me iniciale V.L. Shtetasi italian V.L., dyshohet për kryerjen e veprës penale të pastrimit të produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale Materialet hetimore i...

Der Spiegel ironizon Ramën: Nuk donte të dukej se ishte një nxënës i shkëlqyer i Trump

E përditshmja gjermane Der Spiegel ka komentuar zhvillimet e mbledhjes së NATO-s. Artikulli ka veçuar dhe Shqipërinë, veçanërisht Kryeministrin Rama. Der Spiegel ka folur për lavdërimin që Trump i ka bërë publikisht Shqipërisë dhe Ramës, por nga ana tjetër ka...

U mësuam kaq shumë me figurën e tij në TV, largohet prezantuesi i Top Channel

Gjithmonë të Hënave në mbrëmje jemi mësuar ta shohim në Top Channel, prezantuesin e njohur Edi Manushi. Me batutat pikante dhe me rrezatimin që prej vitesh i dha Marina dhe pas saj Fjoralba Ponari. Manushi duket që ka hequr dorë...
- Advertisement -

Latest News

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...
- Advertisement -

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...