E premte, 18 Shtator, 2020

Info

Lum turistash në Berat, të rinjtë e “Smile Albania” nuk ndalen nga puna

Projekti i Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit “Smile Albania” duket se ka një angazhim të ngjeshur në qytetin e vjetër të Beratit. Të rinjtë e angazhuar gjenden çdo orë pranë turistëve për tu dhënë udhëzime dhe për t’i shoqëruar pranë...

Asambleja e Partisë Socialiste shtyhet në shtator, arsyet ende të paditura

Paraditen e sotme është zhvilluar një mbledhje e Grupit Parlamentar të PS-së. Sipas burimeve në media mbledhja e sotme ka patur për qëllim shtyrjen e asmblesë për në shtator. Asambleja e Korrikut do të shtyhet, edhe arsyet ende janë të paqarta. Kujtojmë...

Marksi, Oruelli dhe Hakslej: Distopi apo profeci?

Nga Jose A. Zorilla “Political Insights” Kur Tomas Piketi botoi librin e tij mbi Karl Marksin (2013), ndodhi zhurma e zakonshme; tani në 200 vjetorin e vdekjes së tij, zhurma ka rinisur. A kishte Marksi përfundimisht të drejtë apo jo? A e...

Ja dedikimet e dy kampionëve kroatë për njëri-tjetrin, Modriç dhe Raketiç

Luka Modric dhe Ivan Rakitic janë ndoshta lojtarët kroatë më të talentuat të gjitha kohërave. Ylli i Real Madrid dhe ai i Barcelonës ishin inspirues edhe në Botërorin e sapombyllur të “Rusi 2018”. Pas ndeshjes së fundit finale, ku u...

Biznesi i vogël të nxitoi, sot afati i fundit i deklarimit

Drejtoria e Tatimeve bën thirrjen e fundit për taksapaguesit dhe i njofton ata për të përmbushu afatet e plotësimit të deklaratës për TVSH-në. Nëse deklarata nuk dorëzohet, sipas drejtorisë taksapaguesit do të kenë penalitete. Për të shmangur penalitetin, drejtoria njofton që...

Flaka e Futbollit

Nga Artan Kafexhiu  Me ne fund, sapo mbaroi kampionati boteror i futbollit. Pergjate dhe pas, eventi sportiv ndez e le diskutimet qe e kalojne sferen thjeshte sportive. Sporti, dhe futbolli ne vecanti, eshte edhe arena ku ngre koken tribalizmi, esenca...

Luana me klip të ri, një blonde e parezistueshme

Me sa duket këtë verë Luana Vjollca nuk di të ndalet. Pas bashkëpunimit me këngëtarin shkodran Bujar Qamili, Luana ka publikuar një video të shkurtër në rrjete sociale, ku lajmëron për klipin e saj me të ri që pritet...

Aktori i madh i humorit ndahet nga jeta, miqtë: E kishim lënë për kafe

Paraditen e sotme është ndarë nga jeta në moshën 78 vjeçare aktori i humorit shqiptar Fadil Hasa. Hasa vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë të cilës nuk ia doli dot tja kalonte. Veç të afërmëve që vdekja më...

E mori për ta shitur 300 mijë euro, historia e pabesueshme e modeles që u dashurua me rrëmbyesin

Një nga historitë më të pabesueshme është ajo e modeles Chloe Ayling e cila u mbajt peng për 6 ditë në Itali muaj më parë. Modelja u rrëmbye në Milano dhe për lirimin e saj u kërkua 300 mijë euro...

Rama firmos marrëveshjen me Universitetin e Tiranës, 100 fshatra destinacion turistik

Paraditen e sotme Kryeministri Edi Rama ka firmosur marrëveshjen me Universitetin e Tiranës për ngritjen e “Akademisë së 100 fshatrave”. Marrëveshja pa për synim promocionin e fshatrave dhe kthimin e tyre në destinacion turistik. Rama tha se akademia krijon mundësinë për...
- Advertisement -

Latest News

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...
- Advertisement -

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...