E premte, 18 Shtator, 2020

Info

Ndahet nga jeta aktori i njohur, vuante nga një sëmundje e rëndë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 78 vjeçare aktori i njohur Fadil Hasa. Prej disa kohësh Hasa vuante nga një sëmundje e rëndë . Homazhet në nderim të tij do të mbahen ditën e nesërme në orën 10:00-11:00...

Grabisin shtëpinë dhe plagosin të zotin, arrestohen në kohë rekord autorët

Njoftimi i Policisë së Shetit për ngjarjen në Dibër: Zbardhet në kohë rekord grabitja me armë me pasojë plagosjen e të zotit të banesës. Falë reagimit të shpejtë e profesional identifikohen dhe arrestohen në flagrancë autorët e dyshuar Sekuestrohet arma e krimit,...

LAJMI I FUNDIT/ KPK shkarkon gjykatësin Gani Dizdari, ja arsyeja

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë vendimin e shkarkimit nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese Gani Dizdari. Dizdari është një nga dy gjyqtarët të cilët votuan kundër ligjit të vettingut. KPK konstatoi probleme me pasurinë si dhe pastërtinë e...

Festimet e botërorit në Francë: Vjedhje dhe incidente në Paris, humb jetën një person

Festimet për fitoren e botërorit në Francë kanë tejkaluar pritshmëritë. Bulevardi parizien është tejmbushur me qytetar të shumtë në kuadër të këtyre festimeve. Njerëz të cilët mësyen rrugëve kryesore të Parisit duke kënduar e lëshuar britma të cdo lloj, kaluan cakun...

Dalin pamjet e kamerave, ja si u ekzekutua çifti në Shkodër

Përmes kamerave të sigurisë që sukuestruan, hetuesit zbuluan se në ekzekutimin e Boran Bercames dhe Silvi Ndocit kanë marrë pjesë dy vrasës . Sipas burimimeve të “First Media Network” krimi ka ndodhur rreth ores 01:10 të mengjesit të së...

Sikur kudo të kishte ndonjë Aurela…

Nga Marjon Gorica/ Përpara se të nisja këtë shkrim isha duke parë disa postime në Instagram. Në një ndër to mu shfaq Aurela Gaçe e cila sapo kishte publikuar një foto me vajzën e vogël Abigail. Ishte një foto e cila...

Francë-Kroaci, historia e finaleve favorizon debutuesit

Pas një festivali njëmujor të futbollit, Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, teksa kampionët e botës të 1998-ës do të përballen me një Kroaci që do të bëjë paraqitjen e saj...

Prapaskenat/ May: Trump më kërkoi të padisja BE-në

Donald Trump i ka thënë Theresa Mayt se ajo duhet të padisë Bashkimin Europian dhe jo të negociojë me të. Këtë e pranon vet kryeministrja britanike për BBC-në. Të premten, presidenti amerikan tha në një konferencë të përbashkët për shtyp...

Francë-Kroaci, sot kurorëzohet kampioni. Perisic ia del, ja formacionet zyrtare

Në “Luzhniki” të Moskës do të luhet finalja e madhe e Kupës së Botës, mes Francës dhe Kroacisë, duke i dhënë und kështu edhe këtij Botërori të mbushur me surpriza dhe çudira. Për fat të mirë, asnjëra nga skuadrat nuk...

Rojet bregdetar/ Qytetarët ‘masakrojnë’ Ramën me komente: “Boll me shoë se le nam, këta duhet të jenë të zhveshur, rrinë tërë po*dh”

Shikueshmëria në komentet e faqes së Kryeministrit Edi Rama ka filluar çdo ditë të jetë dhe më e lartë. Nga ana tjetër kohët e fundit nëpër poste të ndryshme vihet re një rënie e lavdërimeve për Kryeministrin dhe në...
- Advertisement -

Latest News

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...
- Advertisement -

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...