Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, gjatë seancës së sotme në Kuvendin e Kosovës tha se angazhimi i tij dhe i MPMS-së është që të jetë sa më pranë qytetarëve, përkushtim që tashmë po dëshmohet. Këto komente ministri...
Pas disa ditësh të acarta, nga e premtja, më 2 mars, do të nisë ngritja e temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin nga -5 deri -3 gradë Celsius,...
Qeveria Haradinaj, me 70 zëvendësministrat e saj, në kuptimin përmbajtësor ka dështuar krejtësisht dhe ka rënë! Ajo ende nuk është rrëzuar përtokë vetëm për shkak të manovrave antidemokratike që përdor në Kuvend për të maskuar rënien. Ky bilanc domethënës i...
Në Kosovë nuk janë krerët e shtetit ndër zyrtarët më të paguar në vend. Pagën më të lartë se të Kryeministrit, Presidentit e kryetarit të Kuvendit e kanë disa zyrtarë të ndërmarrjeve publike. Disa nga ta pagën e kanë deri në...
Pak para se të votohej rezoluta e opozitës për vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për rritje të pagave, deputeti i PDK-së Zenun Pajaziti ka dalë nga salla ku po mbahet seanca. Kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti, i kërkoi atij që...
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i nxitur nga një fjalim i deputetes së VV-së, Fitore Pacolli, e cila kritkoi ashpër qeverisjen e tij të deritanishme, reagoi ashpër duke i quajtur ‘pallavra’ vlerësimet se rritja e pagës së tij është...
Një qytetare e Mitrovicës është stigmatizuar duke iu bërë publik testi i HIV Aids-it. Asaj i është ekspozuar rezultati i analizave në dritaren e njërit prej sporteleve më të frekuentuara të Laboratorit të Mikrobiologjisë në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë...
Demarkacioni në Kuvend, me votat e Listës Serbe, do të votohet javën e ardhshme. KTV-ja merr vesh se kërkesa nga Beogradi ka qenë që votimi të ndodhë pas zgjedhjeve për kryetar të Beogradit. Për këtë marrëveshje është kujdesur zv/kryeministri Behgjet...
Demarkacioni në Kuvend, me votat e Listës Serbe, do të votohet javën e ardhshme. KTV-ja merr vesh se kërkesa nga Beogradi ka qenë që votimi të ndodhë pas zgjedhjeve për kryetar të Beogradit. Për këtë marrëveshje është kujdesur zv/kryeministri Behgjet...
Temperatura e ulëta që kanë mbretëruar në këtë javë, janë shoqëruar edhe me borë në tërë Kosovën. Por, disa vende janë mbuluar dhe më shumë nga bora. Në fshatin Petrovë të Shtimes, trashësia e borës ka arritur në 50 centimetra. Kjo ka...

Përcjellni GazetaOra.com

410,849FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË