Shkruan: Hyzri Salihu Shqipëria Etnike nuk pranon Përcaktime të kufijve me fqinjët e saj në këtë formë siq po tentohet të ndollë Demarkacioni ndërmjet Kosovës e Mali të Zi që vazhdon të mbajë të okupura tokat e Shqipëris Etnike . Konferenca...
"Pa ndërhyrjen e Ivica Daçiçit Kosova është larguar nga Regjistri Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë për shkak të vendimeve qeveritare të gabuara. Ndërhyrjet politike përjashtojnë Agjencinë e Akreditimit nga EQAR Kosova ka marrë goditjet e para shkaku...
Në Kosova vazhdojë të mbretërojnë temperaturat e ulëta edhe gjatë ditës së sotme. Temperatura momentale është -8 gradë Celsiusë, ndërsa në mëngjesin e hershëm ka pasur edhe reshje bore. Temperaturat në mesditë do të ngritën deri në -6 gradë Celsiusë. Më ftohtë...
Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se pret që liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës të bëhet gjashtë muaj pas ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi. Hoxha shpreson që partitë politike e kanë kuptuar seriozitetin e...
Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj tha dje se ai dhe subjekti i tij do të punojnë për ç’kapjen e shtetit. Por, në fakt është vet Limaj dhe partia e tij që kanë filluar të zënë pozita...
Vetëm një mbledhje e Kuvendit të Skenderajt është mbajtur pas mbledhjes konstituive, në të cilën janë zgjedhur anëtarët e komiteteve të obligueshme e të komisioneve dhe në të cilën kishte dështuar propozim-vendimi i kryetarit Bekim Jashari që 36 hektarë...
Kuvendi i Kosovës do ta ketë të mërkurën tentativën e tretë për ta ratifikuar Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi. Ndryshimi i vetëm, pas dy përpjekjeve të para, është arritja e konsensusit mes partive shqiptare në pushtet dhe...
Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, në një bisedë për KALLXO.com tregoi se ditën e enjte, më 1 mars, temperaturat do të jenë më të ulëtat e këtij viti kalendarik. Temperaturat të enjten sipas Tahirsylajt do të jetë minus...
Për shkak të motit të lig që po mbretëron këto ditë në Kosovë dhe paralajmërimit për temperatura të ulëta, sot në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës nuk do të mbahet mësim. Vendimi është marrë nga ministri...
Gjykuar sipas ecurive sinoptike, sot dita do të fillojë me vranësira të cilat mund të sjellin edhe reshje të dobëta bore. Me kalimin e kohës reshjet pritet të pushojnë. Mirëpo, temperaturat do të jenë mjaftë të ulëta, ato do...

Përcjellni GazetaOra.com

410,863FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË