E hënë, 3 Gusht, 2020

Info

Sërish tërmet në Maqedoni

Rajoni i Ohrit është dridhur nga lëkundje të reja të tokës. Qendrat Sizmologjike ka regjistruar një tërmet në territorin e Ohrit me maknitugë prej 3,2 balle sipas shkallës së Rihterit, raporton PortALB, përcjell GazetaOra.com. Epiqendra ishte në Ohër në largësi...

Prindërit vijnë për pushim në Kosovë, vajza iu vritet në Zvicer!!!

Vetëm para pak kohësh kosovarja nëntëmbëdhjetëvjeçarja Izmela M, sapo e kishte përfunduar shkollimin si asistente e farmacisë, dhe për një moment e humbi jetën në vijën e këmbësorëve. Me një buzëqeshje, Izmela M, ishte prezantuar në profilin e saj në facebook....

“Skllavëria” në marketet e mëdha

Punëtorët në markete të mëdha shpesh trajtohen shumë keq nga punëdhënësit. Ata punojnë pa kontrata pune, punojnë gjatë festave, me orar të tej zgjatur dhe orët shtesë nuk iu paguhen. Në disa markete të mëdha e kanë vetëm një...

Enver Zymberi nuk është viktimë. Ai është dëshmor i Republikës sonë

Shkruan: Albin Kurti Gjashtë vite më parë, në 25 korrik 2011, u vra në krye të detyrës polici i Kosovës, Enver Zymberi. Enver Zymberi ishte pjesëtar i forcave speciale. Ai u vra në një aksion që synonte vendosjen e sundimit të...

Irani e ndalon anijen saudite, i arreston anëtarët e ekuipazhit të saj

Gara Revolucionare e Iranit e ka ndaluar një anije saudite të peshkimit dhe i ka arrestuar anëtarët e ekuipazhit të saj, raporton agjencia iraniane e lajmeve, në një kohë të tensioneve të rritura diplomatike të dy fuqive rajonale. Pesë shtetas...

Albin Kurti dhe Glauk Konjufca takojnë Ambasadorin Amerikan

Sot, në Ambasadën e ShBA-ve në Prishtinë, i nominuari i Lëvizjes VETëVENDOSJE! për kryeministër të Kosovës, z.Albin Kurti, dhe deputeti i Lëvizjes VETëVENDOSJE!, z.Glauk Konjufca, takuan ambasadorin amerikan z.Greg Delawie. Në këtë takim u vlerësua mbarëvajtja e zgjedhjeve të 11...

LDK refuzon PAN, fillon përgaditjet për zgjedhjet lokale

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen me Kryetarë të Degëve, të cilën e udhëhoqi kryetari i LDK-së njëherësh kryeministër i vendit Akademik Isa Mustafa. Gjatë mbledhjes u diskutua rreth organizimit të zgjedhjeve lokale që do të mbahen në...

Diçka për matematikën në Kosovë!

Shkruan: Jusuf Thaçi në profilin e tij në Facebook Këto ditë në Brazil po mbahet Olimpiada Matematike Ndërkombëtare (OMN), e 58-a me radhë, që është gara më prestigjioze dhe më e rëndësishme në botë për matematikë, apo Kampionati Botëror i...

Rexhep Selimi shprehet rreth Ramushit dhe koalicionit PAN

Deputeti i rizgjedhur nga Lëvizja Vetëvendosje Rexhep Selimi, pasi që emri i tij është lakuar e deklaratat e tij të këtyre ditëve janë keqinterpretuar, ka reaguar në profilin e tij në Facebook, si mëposhtë: RIKUJTIM, JO REAGIM Po degjoj diku-diku, neper...

IndeksOnline prodhues i FakeNews, thotë LDK

*LDK demanton lajmin tërësisht të pavërtetë të publikuar në portalin “Indeksonline”* Lidhja Demokratike e Kosovës demanton lajmin tërësisht të pavërtetë të publikuar në portalin e lajmeve të rreme “Indeksonline”. LDK, gjatë ditës së sotme, nuk ka pasur asnjë takim as me...
- Advertisement -

Latest News

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur...
- Advertisement -

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Ndërron jetë si pasojë e Covid mjeku i njohur i Tropojës

Burime për mediat bëjnë me dije se mjeku i njohur, Anibal Byberaj ka ndërruar jetë mbrëmjen e së dielës nga Covid-19. Pneumologu ishte paraqitur një ditë...

Urimi i veçantë i Spiropalit për festën e Kurban Bajramit: Lutem për të sëmurët dhe familjarët e tyre

Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe në të gjithë botën kremtojnë sot Festën e Kurban Bajramit. Krahas figurave politike që kanë uruar besimtarët myslimanë në këtë...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar një vëmendje shumë më të...