E martë, 9 Mars, 2021

Info

Me hajni në shtet, nuk ka viza për Kosovën as në vitin 2018!

Lajm i keq për qytetarët e Kosovës, nuk ka liberalizim vizash as më vitin 2018 Qytetarët e Kosovës janë të vetmit në rajon që kanë mbet të izoluar dhe nuk mund udhëtojnë lirshëm në Evropë. Për t’u liberalizuar vizat, kanë mbetur...

Si u përgatit dhe u kontraktua skenari i Kumanovës, përfshirja e agjentit francez!

Në muajin shkurt të vitit 2015, një agjent i njohur i marrëdhënive publike (PR) nga Franca ka pasur një takim të fshehtë me përfaqësues të lartë të pushtetit në Shkup, ka shkruar dy vite më parë javorja maqedonase “Foks”,...

Nuk lirohet me kusht shoferi i konsulatës së Kosovës në New York, i akuzuar për trafikim armësh dhe pastrim parash!

Shoferi i Konzulatës së Kosovës në New York do të qëndrojë i parkuar në burg ndërsa pretendon të mbrohet nga akuzat se ai ishte i lidhur me trafikimin e armëve, zhvatjen dhe pastrimin e parave. Prokurorët federalë në Brooklyn të...

Rehati në Atdhe…

Në lagjen Bajram Curri të Prizrenit u finalizua ndërtimi i kompleksit të shtëpive , me investitor afaristin e njohur shqiptar në Gjermani – Urim Hoxhaj. Me çelësa në dorë është motoja që ka proklamuar prej kohësh kompania ” Zielbau GmbH”...

Bojkoti i PAN-it është sulm ndaj shtetit

Kriza e brendshme e PDK-së nuk mund të transferohet në Kuvend Sot u tentua sërish që kriza e brendshme e Partisë Demokratike të transferohet në Kuvendin e Republikës së Kosovës Përfaqësuesit e tij e shpërdorën ‘takimin konsultativ’ në mbajtjen e të...

Gazmend Muhaxheri “shpërblen” Ambientin në Pejë!

Ketu ne keto foto pasqyrohet qarte puna e kompanise "Ambienti" e Pejes e cila e ka per obligim pastertine e qytetit e qe paguhet me taksat e qytetareve. Si per ironi keto dite kryetari i Pejes Gazmend Muhaxheri per mos...

LVV: Blerand Stavileci nuk ka bindje as mendim. Është servil i vockël që i shërben shefit.

Sot, Blerand Stavileci në mënyrë të tërbuar ka hedhur akuza ndaj Dardan Molliqajt dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Në orët e pasditës, Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar me një deklaratë për media, të cilën po ua japim të plotë mëposhtë: Blerand Stavileci nuk ka...

Molliqaj: Kadri Veseli e ka një vend të rezervuar!

Thuhej se në kohën kur ishte nën hije, si udhëheqës i organizatës kriminale SHIK, Kadri Veseli ishte njeriu më i fuqishëm në PDK. Si kryetar i PDK-së, filloi fushatë milionëshe duke e promovuar vetën si kryeministër i ardhshëm i Kosovës....

Gjendje alarmante nga zjarri në periferi të Mitrovicës!

Rik Fejza nga Mitrovica njofton: Në mes fshatrave Kçiq i Madh dhe Kçiq i Vogël, po vazhdon gjendja alarmante, pas djegies së pishave që gjenden afër kodrës. Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! – Qendra në Mitrovicë, Faruk Mujka i cili njëherësh është...

Kanadaja mirëpret azilkërkuesit, kthehet në shtëpi të dytë për nevojtarët

Stadiumi olimpik i Montrealit po përdoret si strehë për azilkërkuesit që vijnë nga SHBA, numri i të cilëve është gjithmonë në rritje. Janë me shumnë se 4300 persona të cilët po kërkojnë statusin e azilkërkuesit që nga muaji janar. Stadiumi u...
- Advertisement -

Latest News

E dashura Jetë

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice'   Aq sa e bukur, aq edhe e brishtë, herë më humb në errësirë e herë...
- Advertisement -

Toka

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' U ktheva mbi tokën nënë këtë mëngjes dhe vendosa ta shëtis, që me flladin e freskët të fëmijërisë të...

Toleranca dhe diversiteti

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Si një adoleshente dua të ndalem në një pikë që është shumë e prekshme në ditët e sotme, në...

Si u përshtat Sfida IDEA 2020 me COVID-19?

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Programi “Zhvillimi i Qëndrueshëm Ekonomik dhe Rajonal, Promovimi i Punësimit, Arsimit dhe Formimit Profesional në Shqipëri” (ProSEED) financohet nga...

7 Marsi, si sakrificë drejt shtetformimit!

Nga Ana Abdi 7 Marsi i ne shqiptarëve… Rruga e sakrificës për dije, ardhmëri të ndritur, sakrificës për liri e shanse të barabarta ekonomike si...