E mërkurë, 3 Mars, 2021

Info

“Skllavëria” në marketet e mëdha

Punëtorët në markete të mëdha shpesh trajtohen shumë keq nga punëdhënësit. Ata punojnë pa kontrata pune, punojnë gjatë festave, me orar të tej zgjatur dhe orët shtesë nuk iu paguhen. Në disa markete të mëdha e kanë vetëm një...

Enver Zymberi nuk është viktimë. Ai është dëshmor i Republikës sonë

Shkruan: Albin Kurti Gjashtë vite më parë, në 25 korrik 2011, u vra në krye të detyrës polici i Kosovës, Enver Zymberi. Enver Zymberi ishte pjesëtar i forcave speciale. Ai u vra në një aksion që synonte vendosjen e sundimit të...

Irani e ndalon anijen saudite, i arreston anëtarët e ekuipazhit të saj

Gara Revolucionare e Iranit e ka ndaluar një anije saudite të peshkimit dhe i ka arrestuar anëtarët e ekuipazhit të saj, raporton agjencia iraniane e lajmeve, në një kohë të tensioneve të rritura diplomatike të dy fuqive rajonale. Pesë shtetas...

Albin Kurti dhe Glauk Konjufca takojnë Ambasadorin Amerikan

Sot, në Ambasadën e ShBA-ve në Prishtinë, i nominuari i Lëvizjes VETëVENDOSJE! për kryeministër të Kosovës, z.Albin Kurti, dhe deputeti i Lëvizjes VETëVENDOSJE!, z.Glauk Konjufca, takuan ambasadorin amerikan z.Greg Delawie. Në këtë takim u vlerësua mbarëvajtja e zgjedhjeve të 11...

LDK refuzon PAN, fillon përgaditjet për zgjedhjet lokale

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen me Kryetarë të Degëve, të cilën e udhëhoqi kryetari i LDK-së njëherësh kryeministër i vendit Akademik Isa Mustafa. Gjatë mbledhjes u diskutua rreth organizimit të zgjedhjeve lokale që do të mbahen në...

Diçka për matematikën në Kosovë!

Shkruan: Jusuf Thaçi në profilin e tij në Facebook Këto ditë në Brazil po mbahet Olimpiada Matematike Ndërkombëtare (OMN), e 58-a me radhë, që është gara më prestigjioze dhe më e rëndësishme në botë për matematikë, apo Kampionati Botëror i...

Rexhep Selimi shprehet rreth Ramushit dhe koalicionit PAN

Deputeti i rizgjedhur nga Lëvizja Vetëvendosje Rexhep Selimi, pasi që emri i tij është lakuar e deklaratat e tij të këtyre ditëve janë keqinterpretuar, ka reaguar në profilin e tij në Facebook, si mëposhtë: RIKUJTIM, JO REAGIM Po degjoj diku-diku, neper...

IndeksOnline prodhues i FakeNews, thotë LDK

*LDK demanton lajmin tërësisht të pavërtetë të publikuar në portalin “Indeksonline”* Lidhja Demokratike e Kosovës demanton lajmin tërësisht të pavërtetë të publikuar në portalin e lajmeve të rreme “Indeksonline”. LDK, gjatë ditës së sotme, nuk ka pasur asnjë takim as me...

Behgjet Pacolli: AKR-ja nuk i bashkohet PAN-it, edhe PIKË!

Pasi që BotaPress e Bajrush Morinës publikoi lajmin që ka pas përmes burimeve nga AAK dhe takimi i sotën në kafiteri i Hashim Thaçit, Rrahim Pacollit, Kadri Veselit e Sami Lushtakut duke përfshirë edhe 'msitninë' e Edi Ramës, tani...

“Bordeli” mafioz i Behgjetit në Hajvali sonte prodhon marrëveshje me PAN!

Shtëpia e Behgjet Pacollit në Hajvali është bërë si një bordel i marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën, gjithnjë për interesa të klaneve të ngushta mafioze në Kosovë, për të vazhduar kapjen dhe qkryerjen e Kosovës. Sonte rreth orës 18 pritet...
- Advertisement -

Latest News

Lamtumirë mjeshtër! Nuk besoj se si Agim Krajka kishte një të dytë në muzikën shqiptare.

NGA ROLAND QAFOKU Jo vetëm se kompozoi “Këngët e Rinisë”. Jo vetëm pse kompozoi “Kafe Flora burra plot”. Jo pse...
- Advertisement -

‘Tirana Youth Voice’/ Nënkryetarja Ruseti: Sukseset dhe përpjekjet e të rinjve

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Më kujtohet dita ime e parë si studente e porsa ardhur në kryeqytetin e zhurmshëm e të madh për...

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”. Pyetjes...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...