E diel, 18 Prill, 2021

Info

Shpend Ahmeti: #ubonëthorr PDK

Nënkryteri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, ka reaguar pas terheqjes 'taktike' të PDK-së nga Kuvendi i Kosovës. Lexoni mëposhtë reagimin: Me i hup zgjedhjet, mos me mujt me bind asnjë subjekt për bashkêqeverisje për...

Fahredin Gashi dëshmi tronditëse për Tribunalin e Hagës, përmendët edhe Miss Jugosllavia / VIDEO

Në vazhdimësin e publikimeve eksluzive të dëshmive për Tribunalin e Hagës sot publikojmë dëshminë tjetër të Fahredin Gashit rreth shumë gjërave të paqartësuara që kishin ndodhur gjatë luftës. Në fillim Gashi përmend 300 kilogram vegetë që ja kishte dërguar UÇK-së...

“Shaci” dhe gruaja e ministrit!

Nga: Vlorian Molliqaj Në njërën anë e kemi gruan e ministrit, e cila gjithë pasurinë e ka falë korrupsionit dhe krimit të burrit të saj. Asgjë nuk i ka dhënë Kosovës, përkundrazi e ka vjedhë dhe shkatërruar atë. Në anën tjetër...

Shkova në Gjermani të punoj por u ktheva: Me 1400 euro rrogë s’ia dilja dot!

Deri te punësimi kam arritur nëpërmjet një agjencioni kroat që shërben si ndërmjetësues në mes të atyre që kërkojnë punë dhe kompanive gjermane. Kroati Vid Banic, është një marangoz i shkolluar nga Virovitica, i cili si shumë e kroatë shkoi...

Apel i motrës: Ju lutem më ndihmoni të shpëtoj jetën e vëllaut

Vajza e pronarit të resortit në Velipojë, i cili humbi jetën nga shpërthimi i gazit si pasojë e rrjedhjes dhe defektit në cisternën 1000 litërshe, kërkon ndihmë. Brikena Zenunaj pas humbjes së babait, Besnikut 55 vjeç, ka një shqetësim tjetër....

Shqiptarët “braktisin” Gjermaninë, ja shteti i ri

Që prej nëntorit të kaluar, numri i shqiptarëve që kërkojnë azil në Francë ka tejkaluar numrin e shqiptarëve që kërkojnë azil në Gjermani, duke bërë që autoritetet franceze t’i bëjnë thirrje Shqipërisë ta ndalë këtë fluks. Shqiptarët gjithnjë e më...

Dardan Sejdiu i VV me post te rëndësishëm për Ferizajin

Në një konferencë për shtyp sot të organizuar nga Lëvizja Vetëvendosja sot u bë e ditur se tahs e tutje Ish anëtarja e AAK asambleistja në Kuvendin Komunal të Ferizaj Abetare Kurti nga sot ka kaluar në Lëvizjen Vetëvendosje. Me...

Gruaja e Memli Krasniqit ofendon mërgimtarët: Po me vjen me vjellë

Meliza Krasniqi bashkëshortja e ministrit, Memli Krasniqi, përmes një statusi në “facebook” ka reaguar për ankesat që bëjnë mërgimtarët në Kosovë duke u thënë se po më vjen me vjellë. Krasniqi ka thënë së nuk është e drejtë që më...

Kurti e Konjufca takojnë ambasadoren gjermane Angelika Viets

Sot, në Ambasadën e Republikës Federale të Gjermanisë në Prishtinë, ishin për vizitë i nominuari për kryeministër nga VETËVENDOSJE!, z.Albin Kurti, dhe, deputeti i Lëvizjes, z.Glauk Konjufca. Ata u pritën nga Ambasadorja në largim, znj. Angelika Viets, dhe Sekretari...

Banorët e Suhadollit duhet të votojnë për kuvendin e komunës jugore të qytetit të Mitrovicës

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Qendra në Mitrovicë, gjithashtu edhe nënkryetari i komunës jugore të qytetit të Mitrovicës Faruk Mujka ka publikuar në faqen e LVV Mitrovice, shkrimin si mëposhtë: Me anë të këtij shkrimi dëshiroj që edhe një herë të...
- Advertisement -

Latest News

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik...
- Advertisement -

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat e braktisur shtëpitë e dikurshme...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e Partisë Socialiste, ka zgjedhur të...

Agim Bajko në mbështetje të Eljo Hyskos: Ngritje kapacitetesh në industrinë kreative dhe start-up

Pas një periudhe jashtë vëmendjes së jetës publike, ikona e humorit dhe satirës Agim Bajko rishfaqet në mbështetje tëangazhimit qw deputeti Eljo Hysko ka...

Flora Nika, nga biznesi në politikë

Nuk është një emër i panjohur ai i Flora Nikës, juriste në profesion dhe sipërmarrëse e njohur në vend. Prej shumë vitesh vajza nga...