E diel, 18 Prill, 2021

Info

LDK refuzon PAN, fillon përgaditjet për zgjedhjet lokale

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen me Kryetarë të Degëve, të cilën e udhëhoqi kryetari i LDK-së njëherësh kryeministër i vendit Akademik Isa Mustafa. Gjatë mbledhjes u diskutua rreth organizimit të zgjedhjeve lokale që do të mbahen në...

Diçka për matematikën në Kosovë!

Shkruan: Jusuf Thaçi në profilin e tij në Facebook Këto ditë në Brazil po mbahet Olimpiada Matematike Ndërkombëtare (OMN), e 58-a me radhë, që është gara më prestigjioze dhe më e rëndësishme në botë për matematikë, apo Kampionati Botëror i...

Rexhep Selimi shprehet rreth Ramushit dhe koalicionit PAN

Deputeti i rizgjedhur nga Lëvizja Vetëvendosje Rexhep Selimi, pasi që emri i tij është lakuar e deklaratat e tij të këtyre ditëve janë keqinterpretuar, ka reaguar në profilin e tij në Facebook, si mëposhtë: RIKUJTIM, JO REAGIM Po degjoj diku-diku, neper...

IndeksOnline prodhues i FakeNews, thotë LDK

*LDK demanton lajmin tërësisht të pavërtetë të publikuar në portalin “Indeksonline”* Lidhja Demokratike e Kosovës demanton lajmin tërësisht të pavërtetë të publikuar në portalin e lajmeve të rreme “Indeksonline”. LDK, gjatë ditës së sotme, nuk ka pasur asnjë takim as me...

Behgjet Pacolli: AKR-ja nuk i bashkohet PAN-it, edhe PIKË!

Pasi që BotaPress e Bajrush Morinës publikoi lajmin që ka pas përmes burimeve nga AAK dhe takimi i sotën në kafiteri i Hashim Thaçit, Rrahim Pacollit, Kadri Veselit e Sami Lushtakut duke përfshirë edhe 'msitninë' e Edi Ramës, tani...

“Bordeli” mafioz i Behgjetit në Hajvali sonte prodhon marrëveshje me PAN!

Shtëpia e Behgjet Pacollit në Hajvali është bërë si një bordel i marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën, gjithnjë për interesa të klaneve të ngushta mafioze në Kosovë, për të vazhduar kapjen dhe qkryerjen e Kosovës. Sonte rreth orës 18 pritet...

Mitrovica pranon donacion nga Norvegjia

PRANIMI I DONACIONIT NGA NORVEGJIA Të martën me 18.07.2017 u pranua donacioni nga Norvegjia, donacion ky i përbëre nga 525 paisje të ndryshme mjekësore. Donacioni përbëhet kryesisht nga karroca të ndryshme, rullatorë/shoqëruese për ecje, etj. Sipas përfaqësuesit të komunitetit shqipëtar të...

Dardan Molliqaj jep dorëheqje nga posti i Sekretarit Organizativ të LVV

Deputeti i posazgjedhur nga radhët e Lëvizjes VETËVENDOSJE, ka dhënë dorëheqje nga Sekretari Organizativ i Lëvizjes. Mëposhtë lexoni letrën e plotë që Dardan Molliqaj ka publikuar në Facebook: Letra e dorëheqjes sime nga posti i Sekretarit Organizativ të Lëvizjes VETËVENDOSJE! Të...

Vetëvendosje vizitohet nga SHBA

Lëvizja Vetëvendosje pret shumë delegacione të ambasadave të shteteve të huaja që veprojnë në Kosovë, e poashtu edhe delegacionet evropiane dhe amerikane. ALBIN KURTI PRITI DELEGACIONIN NDËRKOMBËTAR TË ORGANIZIMIT TË LUTJEVE TË MËNGJESIT I nominuari për kryeministër të Kosovës nga VETËVENDOSJE!,...

Komuna e Ferizajit “vjedh” trotuarin!

Nga: Blerton Sadrija Prej vitit 2002, ende nuk ka trotuar ne rrugen Slivovë - Ferizaj. Shumë është e rëndësishme të dihet se a ka qenë trotuari në projekt kur është asfaltuar rruga, dhe kush i ka ngrënë (vjedh) paratë për trotuar,...
- Advertisement -

Latest News

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik...
- Advertisement -

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat e braktisur shtëpitë e dikurshme...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e Partisë Socialiste, ka zgjedhur të...

Agim Bajko në mbështetje të Eljo Hyskos: Ngritje kapacitetesh në industrinë kreative dhe start-up

Pas një periudhe jashtë vëmendjes së jetës publike, ikona e humorit dhe satirës Agim Bajko rishfaqet në mbështetje tëangazhimit qw deputeti Eljo Hysko ka...

Flora Nika, nga biznesi në politikë

Nuk është një emër i panjohur ai i Flora Nikës, juriste në profesion dhe sipërmarrëse e njohur në vend. Prej shumë vitesh vajza nga...