E martë, 22 Shtator, 2020

Shqipëri

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve të tij. I tillë është dhe ai i zv.ministrit të mbrojtjes, z.Petro Koci, i cili e cilëson professor Brokajn si...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe drejtimin e këtij institucioni. Kontrolli i Lartë i Shtetit nuk do të jetë një institucion...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë në Bashkinë e Tiranës dhe RSU2, të cilët kanë vendosur që të jenë më pranë...

Shote Galica me tre varre, nuk dihet ende vendimi i Bashkisë

Gjatë emisionit "Autokton" u shfaq sot në një dokumentar historik, çështja e rikthimit të eshtrave të Shote Galicës nga vendi aktual në Fushë-Krujë në kullën në Galicë, aty ku ndodhet edhe varri i bashkëshortit Azem Galica. "Ishte viti 1923 kur...

Reagimi i menjëhershëm i DPN2 në mesnatë, gazetari Gorica: Përgëzime! Përveçse punëtor dhe humanë.

Ndonëse kryeqyteti u pushtua mbrëmjen e djeshme nga reshje të dendura shiu në pak kohë, krijoj dhe disa problematika të ndryshme, si shkak i furisë së menjëherëshme. Problematika të cilat zgjatën pak kohë, por që krijuan në disa vende...

Për Laertin ‘e postës’ dhe gjobaxhinjtë që i janë vënë si çamçakëzi poshtë këpuce

Nga MARJON GORICA Në shkrime të miat të mëparshme po ashtu dhe në disa emisione televize, kam përmendur prej kohësh që një grup i caktuar individësh të cilët punojnë në media, apo drejtojnë ato, janë kthyer në gjobaxhinj, duke tjetërsuar...

I kërkoj ndihmë Janollatosit, flet Pandeli Majko: Ja arsyet se pse…

Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka reaguar në lidhje me arsyen se përse i kërkoj ndihmë kryepeshkopit Anastas Janollatos në lidhje me zgjidhjen e krizës me Greqinë. Ministri Majko sqaroi dhe statusin e tij në ‘Facebook’, që ngjalli shumë reagime,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa u konfirmuar vërtetësia e këtij lajmi, disa prej faqeve më të mëdha mediatike, si Jeta...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të tillë, por edhe për nga rëndësia, ku pritet të varen fatet politike të çdo kahu. Partia...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125 raste të reja pozitive. Incidenca e sëmundjes COVID-19 në Shqiperi deri në javën që lamë pas...
- Advertisement -

Latest News

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...
- Advertisement -

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...