Me kokën ulur dhe me maskë kundër Covid-19, 65-vjeçari Abaz Doku, i akuzuar për përdhunimin dhe shtantazhimin e 15-vjeçares, u paraqit sot në gjykatën penale të Tiranës. Përkrah tij ishte i ulur i akuzuari tjetër, K. Poçi 20 vjeç. Ndërkohë dy...
Vëllai i 15-vjeçares nga Tirana, e cila u abuzua seksualisht 65 vjeçari nga Abaz Doku, dhe tre të rinj ka dhënë dëshminë e tij. I ftuar në emisionin “Me zemër të hapur”, ai ka thënë se motra nuk fliste fare...
Prej disa ditësh Policia Rrugore ka nisur gjobitjen për përdoruesit e bicikletave të cilët nuk respektojnë rregullat bazë të qarkullimit, si lëvizja në korsitë e dedikuara për biçikleta kur ato ekzistojnë dhe jo lëvizja në korsinë e makinave. Kodi...
Duke filluar nga dita e nesërme (1 qershor) do të nisë faza e dytë të rihapjes së vendit, ku do të hapen çerdhet, kopshtet dhe plazhet, ndërsa transporti publik do të mbetet i bllokuar. Mes bizneseve që do të rifillojnë...
Bien rastet e reja me Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit  janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar 15 raste pozitive. Shpërndarja e rasteve të reja pozitive është si vijon: 11 raste në...
Policia e Tiranës ka vënë në pranga katër persona me akuzën e marrëdhënieve seksuale me dhunë me të mitur pasi ka zbuluar një skandal seksual. "Specialitët për Hetimin e Krimit pas informacionit të marrë se një shtetas, 65 vjeç, kishte...
Kurba e të infektuarve prej disa ditësh vijon të jetë e sheshtë, duke numëruar mbi 20 raste. Në 24 orët e fundit raportohen pozitive 23 raste të reja. Nga këta 19 prej tyre janë kontakte të rasteve të mëparshme ndërsa...
Presidenti Meta ka zhvilluar nga presidenca një konferencë për mediat, ku i pyetur në lidhje me keqinformimin e mundshëm të ambasadores Yuri Kim, preferoi të mos përgjigjet duke i cilësuar si thashetheme rilindjeje. Pyetje: Roli juaj si komandant i forcave të...
Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe Partia Socialiste kanë gjetur dakordësinë sa i takon shkurtimit të periudhës zgjedhore si dhe kapitullit të financimit të fushatës zgjedhore dhe kuotave gjinore. Zgjedhjet nuk do të mbahen më në qershor, por janë...
Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar së fundmi se në 24 orët e fundit janë testuar 173 qytetarë të dyshuar dhe kanë rezultuar pozitivë 25 persona. 24 të prekur janë në Tiranë dhe 1 në Durrës. Ndërkohë, ka ndërruar jetë një...

Përcjellni GazetaOra.com

410,928FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË