Presidenti kinez Xi Jinping ka paralajmëruar mundësinë që koronavirusi të ketë një valë të dytë infeksioni. Xi u bëri thirrje autoriteteve kineze që të vëzhgojnë me kujdes rastet e importuara nga jashtë.  Gjatë një takimi me vendimmarrës të të...
Lajme të mira vijnë nga Spitali Infektiv. Ministrja e Shëndetësisë ka thënë se vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë arritur të fitojnë betejën me koronavirusin 23 pacientë. "Lajm i mirë, 23 të shëruar sot", shkruan Manastirliu.
Ornela Gelaj, mjekja që iu bashkua kolegëve italianë si pjesë e ekipit me 30 mjekë dhe infermierë shqiptarë në luftën ndaj Covid-19, ka tërhequr vëmendjen e medias italiane Corriere Della Sera. Jo vetëm si e bija e mjekut nga...
Mjekja kirurge, proktologe Lindita Shosha ngre alarmin se çdo ditë po vdesin njerëz dhe mjekët nuk kanë mundësi të bëjnë asgjë. Sipas saj pacientë po vijnë në spital në fazat e fundit, me 4 ditë jetë. Mjekja shton se kufizimi...
Dyshohet se koronavirusi, COVID-19 erdhi nga ngrënia e kafshëve të egra në Ëuhan, Kinë. Shkencëtarët kinezë kanë propozuar të përdorin një ilaç të ri, të prodhuar nga pjesë të kafsheve të egra, për të luftuar koronavirusin. Në listën e ilaçeve të...
Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet e një depresioni të rëndë për shkak të varfërisë ekstreme të familjes së saj dhe pamundësisë për të gjetur një vend pune....
Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar së fundmi të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në Shqipëri. Lajmet nga Infektivi janë përgjithësisht të mira, por mësohet se 4 pacientë janë në gjendje të rëndë.  DEKLARATA Mira Rakacolli Zv/ Ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...
Hendrik Streeck është një virolog gjerman. Kjo është një intervistë e tij për simptomat e reja të Covid 19, testet e shpejta dhe vdekjet që janë shumë të larta. -Profesor Streeck, ju jeni duke hulumtuar një vaksinë kundër HIV, tani...
Shefi i urgjencave i Organizatës Botërore të Shëndetit, ka folur lidhur me koronavirusin, dhe situatën aktuale që kjo pandemi po shkakton në botë. Ai tha se testimi i përhapur për koronavirusin e ri është thelbësor dhe vendet nuk duhet...
Kryeministri më në fund ka dhënë detaje lidhur me situatën e masave të marra për lëvizjen e njerëzve. ‘Nuk e dimë se kur, por dimë që deri në mes të prillit do mësojmë shumë mbi sa thellë është shtrirë ky...

Përcjellni GazetaOra.com

410,928FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË