Janë regjistruar disa lëkundjetërmeti në zonën e Kavajës. Magnituda e tërmetit, i regjistruar në orën 19:27 ka qenë 3.0 ballë e shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 23 km në veriperëndim të Tiranës.  
Më vjen keq që duhet ta them, por një pjesë e konsiderueshme punonjësish të policisë janë abuzuesit e krijimit të një situate të tillë në qarkullimin e mjeteve, ku për fat të keq tashmë mund të penalizohen dhe persona...
Seksologu nga Kosova, Hajrullah Fejza, ka dhënë udhëzime rreth marrëdhenieve seksuale, pikrisht në kohën kur të gjithë po kërkojnë të mbahet distance sociale. “Marrëdhënia seksuale është e sigurtë, nëse merren masat. Për fat të mirë, nuk është konfirmuar ende që...
Një qytetar është ankuar për mbylljen e faqeve pornografike. Ai ka dërguar një mesazh në redaksinë e JOQ, ku shprehet se bllokimi i plotë i faqeve pornografike nuk është i drejtë, kur AKEP ka kërkuar vetëm mbylljen e disa...
Në Kosovë deri të enjten mbrëma janë konfirmuar 449 persona të prekur me COVID-19. Dymbëdhjetë veta kanë humbur jetën, ndërkaq 79 prej tyre janë shpallur të shëruar. Një nga të shëruarit është edhe Petrit Bylykbashi nga Prishtina, i cili me...
Mes personave të prekur nga koronavirusi nëpër botë ka qenë edhe mjeku Adrian Fandi. Ai jeton dhe punon në Britaninë e Madhe ka rrëfyer në emisionin “Opinion” eksperiencën e tij. Ai u shpreh se në ditën e parë që është...
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë lajme të mira me qytetarët. Ajo shkruan se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 26 persona, gjysma e të cilëve nga të prekurit në Shkodër. Ogerta Manastirliu: “26 të shëruar në 24 orët...
Ka humbur betejën me koronavirusin edhe një tjetër pacient, duke e cuar numrin e personave që kanë humbur jetën në 25. "Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në spitalin infektiv një pacient 90-vjeç nga Fieri, i intubuar prej 11 ditësh...
Pavarësisht emrit dhe historisë mijëra vjeçare që ka qyteti i Beratit, në të punojnë individ të cilët i prishin imazhin. Me këtë mesazh ka xhiruar kudo video e publikuar e drejtorit të Policisë Berat Hasan Ahmetaj, i cili dhunon një...
Është miratuar një ndryshim në aktin normativ, sipas të cilit të gjitha bizneset e vogla qiramarrëse nuk do ti paguajnë për muajin Prill dhe Maj qiratë. Më parë përjashtimi ishte vetëm për bizneset me xhiro deri në 14 milionë Lekë...

Përcjellni GazetaOra.com

410,928FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË