Gjykata e Lezhës, ka lënë në burg, Mikel Gjovalin Alia, i cili akuzohet si bahskëpunëtor për vrasjen e shokut të tij të ngushtë, Eri Zefi. Vrasja ndodhi në tetor në Mirditë. Në dëshminë e...
Duket se romanca mes SHBA dhe Koresë së Veriut po i afrohet fundit, pasi Peniani e cilësoi “për të ardhur keq” sjelljen e Uashingtonit gjatë bisedimeve të fundit për programin e saj bërthamor. Televizioni publik KCNA, duke përcjellë një komunikatë...
Amarda Toska mes lotësh ka ndarë me ndjekësit e saj një moment shumë prekës. Familjarët e Diena 30 vjeç dhe Esiela Karanxhaj 9 vjeç i kanë kërkuar asaj dy fustane të bardhë për t’i përcjellë në parajsë...
Paraditen e sotme Kryeministri Edi Rama ka reaguar për procesin e Vettingut dhe për mungeësë e gjykatësve në trupat e Gjykatave më të larta të vendit. I futur prej muajsh në ngërç, organi i drejtësisë nga ndezur një debat...
Debate të shumta pritet të dominojnë në politikën shqiptare pas vendimit të dhënë nga Këshilli i Europës për negociatat. Akuza u hodhën pa fund drejt kryeministrit Edi Rama, i cili vendosi të komentoj këtë situatë mëngjesin e sotëm me anë...
Ka vazhduar dhe pasditen e kësaj të mërkure protesta e të rinjve përfaqësues së të forumeve rinore LRI dhe FRPD pranë Ministrisë së Brendshme. Prej disa ditësh ata kërkojnë largimin e kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij, duke hedhur...
Shkollat do të vetëm për maturantët e klasave të 12-ta, nga data 18 maj e deri më 5 qershor. Ky është lajmi që ka dhënë vetë ministrja e Arsimit, Besa Shahini përmes një konference për mediat. Ministrja e Arsimit Besa...
Në konferencën e jashtëzakonshme të mbajtur  ditën e sotme, Presidenti Ilir Meta deklaroi se do te padiste te henen kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Pak pas deklaratës së Presidentit ka ardhur edhe reagimi...
Një makinë e djegur është gjendur nga Policia e Shkodrës në mëngjesin e dielës. Dyshohet se mjeti ka lidhje me ekzekutimin e çiftit Bërçama. Makina është gjendur e djegur në dalje të qyteti ku autorët i kanë venë zjarrin dhe...
Kryeministri Rama ka përkujtuar mëngjesin e 5 shtatorit Nënë Terezën, ditë që i përketë dhe shenjtërimit të saj. Në një postim në Facebook, Rama vë në dukje shprehjen e cila e ndihmon atë gjithnjë. Postimi: “MIRËMËNGJES dhe në këtë ditë të bekuar të...

Përcjellni GazetaOra.com

410,928FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË