E diel, 18 Prill, 2021

Shqipëri

Pasioni për fotografinë

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Unë e kam pasion të bëj fotografi. Më së shumti më pëlqen të fotografoj peizazhe dhe t’i promovoj ato, por edhe çdo kënd të qytetit tim, Tiranës që më duket që ka ndryshuar për...

Të ikësh do të thotë të vdesësh nga pak

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Prej nga mendoni se e ka origjinën ndjenja e fortë e mallit? Ajo ndjenjë që të ha shpirtin si në kuptimin e parë ashtu dhe në atë të figurshëm. Kam menduar gjithmonë se e ka...

Fjalët e nënës

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Unë jam Fabiola Prifti studente në Universitetin e Tiranës për Administrim dhe Politika Sociale, por me një pasion të strehuar thellë në artin e të shkruarit. Së fundmi kam realizuar dhe botimin e vëllimit...

Bëje çdo ditë të paharrueshme

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice'   Sot, qyteti i zbrazët kurse dje gjithçka ishte ndryshe . 24 orë më parë gjithçka vazhdonte të ishte si çdo ditë normale për ata . Çfarë ndodhi? Të them që të gjithë e braktisën a më...

Mërgimtari

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Pa dashur ti, fati të hodhi në detin e trazuar, si guralecët as ti s’di ku do përfundosh. Do mbijetosh,por dhe mbase do jesh harruar në çdo jetë ,veç në zemrën e nënës do rrosh.   Le pas kujtime...

Eklips s’ka ma

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' E me t'fal s'po muj se fort m'ke vra, m'ke përcëllu n'shpirt, e si gjethja n'vjeshtë jam t'u ra. Si u shu vall’ ky zjarr, krejt kujtimet, premtimet e fjalët. E ashtu bosh, bosh mbeti libri yn'. Sa rrëmujë n'zemrën time, vall'...

Trajnimet IDEA pranë Bashkisë Tiranë, një mundësi e mirë për një fillim të suksesshëm

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Unë besoj që sipërmarrja është e vetmja mënyrë për të fituar pavarësi financiare. Këtë e kam vërtetuar në disa shembuj suksesi, por tani po e vërtetoj gradualisht edhe tek vetja ime. Teorikisht sipërmarrja është...

Andi Seferi: Shqipëri do të bëhet – PO do të bëhet nga RINIA jonë!

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Andi Seferi - Nënkryetar i Bashkisë Tiranë I lumtur që jetoj, punoj, kontribuoj për zhvillimin e Tiranës, qytetin ku janë lindur të parët e mi por edhe fëmijët e mi. Është një lidhje tepër speciale...

50 pyetje për Bashkim Finon: Nano e Meta, kryeministrat më të mirë që nga 1912-ta

Intervistën e fundit të gjatë mbi jetën dhe karrierën e tij, Bashkim Fino e dha me gazetarin Roland Qafoku në gazetën “Tirana Observer” në vitin 2008. Ish-kryeministri “jëtëshkurtër” i Qeverisë së Pajtimit Kombëtar, do të mbahet mend për sfidën...

‘Belind Këlliçi fushatë për Partinë Socialiste’

Belind Këlliçi kandidati për deputet i PD në Tiranë është shfaqur ditën e sotme në Unazën e Re në një takim me të rinjtë përpara zyrave të Partisë Socialiste të kësaj zone. Këlliçi në këtë rast ka organizuar takim përpara...
- Advertisement -

Latest News

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik...
- Advertisement -

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat e braktisur shtëpitë e dikurshme...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e Partisë Socialiste, ka zgjedhur të...

Agim Bajko në mbështetje të Eljo Hyskos: Ngritje kapacitetesh në industrinë kreative dhe start-up

Pas një periudhe jashtë vëmendjes së jetës publike, ikona e humorit dhe satirës Agim Bajko rishfaqet në mbështetje tëangazhimit qw deputeti Eljo Hysko ka...

Flora Nika, nga biznesi në politikë

Nuk është një emër i panjohur ai i Flora Nikës, juriste në profesion dhe sipërmarrëse e njohur në vend. Prej shumë vitesh vajza nga...