Anëtari i kryesisë së LSI-së, njëherësh dhe nënkryetari i LRI-së Klevi Pojana ka reaguar duke mbajtur një qendrim të fortë në një posti të bër në Facebook pak minuta më parë. Referuar situatës aktuale me të cilën po përballet qeveria...
Incidenti i djeshëm i ndodhur në ambjentet e Muzeut Historik Kombëtar ku u hoq posteri i Çamërisë ka ngjallur shumë reagime. Një ngjarje e pa pranueshme e cila ndodh në mes të Tiranës shënon ‘genocidin’ e rradhës për Çamërinë. I...
Ditën e sotme është vënë në prangat e Policisë së Elbasanit shtetasi Klemend Xhaferri. Ai është arrestuar në lagjen 5 maj të këtij qyteti i akuzuar për armëmbajtje pa leje. Xhaferri konsiston me precedent penal. 36-vjeçari është një nga personat që...
Me anë të një postimi në faqen zyrtare ambasada Amerikane ka uruar të gjithë të përzgjedhurit në lotari, ku dhe është shprehur mbi udhëzimet që duhet të ndjekin. Postimi: “Urime të përzgjedhurve të programit të lotarisë DV! Ju lutemi, sigurohuni që...
Është investimi i parë madhështor që do të zhvillohet në Komunën e Preshevës. Bëhet fjelë për një park multifunksional , hapësire rekarative dhe vende parkimi për automjetet. Lajmin ka bërë të ditur vetë kryetari i kësaj komune Shqiprim Arifi me anë...
Deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me qendrimin që kryeministri Rama ka mbajtur në lidhje me njerëzit e proceduar penalisht që kanë lidhje me qeverinë. Në postimin e tij Vasili...
Pas konferencës me gazetarët të zhvilluar nga Ministri i Brendshëm, ka reaguar menjëherë selia blu. Në fjalën e tij deputeti Enkelejd Alibeaj u shpreh se Xhafaj i ka bërë presion Ramës, se nëse e heq nga ministër, atëherë...
Një aksident i rëndë ku janë përfshirë dy automjete ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tepelenë. Të plagosur kanë mbetur dy persona të cilët janë dërguar me urgjencë drejt spitalit rajonal të këtij qyteti. Policia ndodhet në vendngjarje duke zbardhur rrethanat...
Nga Ilirjan Blloshmi- Thonë se njeriu vdes kur nuk i mbetet dinjitet më. Sot Edi është gjallë por Rama politikan “vdiq” mbrojtja që i bëri Xhafës, thjeshtë e ka bërë Ramën një fantazmë që ecën mbi tokë, një fantazmë...
Një incident ka ndodhur në Tiranë ku gjatë një aktiviteti në Muzeun Historik është hequr stenda e Çamërisë. Këtë gjë e deklaron një nga aktivistët e shoqatës Çamëria ku shkruan: Sabi Çela-Pak minuta më parë ishim me aktivistë të Shoqatës...

Përcjellni GazetaOra.com

410,928FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË